• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anentome helena - Csigaevő csiga

A csigaevő csigáim a kicsi csigákat nem kajálják. Mekkora az a méret, ami miatt már hajlnadóak megmozdulni? Tele lettem kicsi barna csigákkal. Megoldás?

Szia!

Nálam mindent megesznek..nem számít a méret..sem az hogy barna csiga vagy éppen maláj tornyosok! ;)
Az én 4 darabom pár hét alatt kiirtotta a népesség 90 %át..:D
 
Ezt a videót nem rég lőttem!
Helena attack! :nailbiting:

uhh, hát ez szép :D
én utoljára akkor láttam a nebula proftól kapott két helenámat, amikor az egyik a másikat ette, még egy csinos kis lyukat is fúrt a házába.
 
uhh, hát ez szép :D
én utoljára akkor láttam a nebula proftól kapott két helenámat, amikor az egyik a másikat ette, még egy csinos kis lyukat is fúrt a házába.
nane. valamit öntöttél a vízbe, amitől megvadultak, nálam ilyen nem volt sose. :)
 
uhh, hát ez szép :D
én utoljára akkor láttam a nebula proftól kapott két helenámat, amikor az egyik a másikat ette, még egy csinos kis lyukat is fúrt a házába.

kannibalok lettek... Bar nalam 12 van 50 literben es meg soha nem ettek meg egymast...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
kannibalok lettek... Bar nalam 12 van 50 literben es meg soha nem ettek meg egymast...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
kiderült, hogy nem, hanem ... hát hogy is fogalmazzak ... mondjuk, hogy egymásba bonyolódtak. De aztán úgy látszik az egyiknek súlyos szerelmi bánata lett, és beszorította magát a szűrő beömlőjébe, ahova nem is értem, hogy hogy a fenébe tornázta oda magát.
 
Sziasztok, mit szólnak a "Helénák" a Sulawesikhez és a Neritinákhoz?
Azt, hogy nyamm? Biztassatok, hogy nem...
:-/
 
Nálam zebracsiguval nagy pajtasok. :) biztos tudják hogy nem potenciális préda.
 
Nálam egymást soha nem ették meg pedig vannak egészen picik is , mivel rendbe tették a sok apro csigátol az akit akkor jönnek elö amikor csipszeket adok a páncélos törpe harcsáknak . a sera vipacsipszet nagyon szeretik.
 
Sziasztok!
Ti hogy szoktátok "vízhez szoktatni" őket?
  1. Sehogy, egyből zsupsz a vízbe,
  2. Zacskó az akváriumba, amíg felveszi a hőfokot, azután zsupsz a vízbe.
  3. Edényben fokozatosan adagolom az akváriumvizet, sokadik kör után zsupsz.
 
Sziasztok!
Ti hogy szoktátok "vízhez szoktatni" őket?
  1. Sehogy, egyből zsupsz a vízbe,
  2. Zacskó az akváriumba, amíg felveszi a hőfokot, azután zsupsz a vízbe.
  3. Edényben fokozatosan adagolom az akváriumvizet, sokadik kör után zsupsz.

3.
 
A heléna csigákat csak addig szoktam a zacsiban tartani amig az aki hömérsékletét felveszi a viz. 3 darab volt amikor vettem ma már nem tudom hány van mert vannak nagyon picik és nagyobbak de a növényekkel behozott csigáktol megszabaditottak most hal kaját esznek csak akkor látom öket amikor a halak kapnak enni.
 
Nagy szoktatast nem szoktam csinalni... Fel ora zacsiban hogy a homerseklet kiegyenlitodjon aztan mehetnek az akiba... Eddig soha nem volt gondom se csigaknal se halaknal se a garniknal... De mindenkinek megvannak a bevalt szokasai, ill fugg attol is hogy milyen vizparameterekrol van szo, mert volt mar 6 napos szoktatasom is halakkal...

Tapatalk 2-vel küldve az én IDEOS S7 Slim-ről
 
Nálam zebracsiguval nagy pajtasok. :) biztos tudják hogy nem potenciális préda.

Akkor zebracsiga elvileg mehetne melléjük? Mindkettőből tervezek, ha összerakom az új akváriumot... Többiekkel lehet "dzsihád", ők szaporák :) Jelenleg postakürt és maláj van, malájjal majd meglátjuk mit kezdenek a helena-k -ahogy olvastam erről vegyesek a tapasztalatok, van ahol inkább kannibalizmus a vége mintsem a maláj... :confused:
 
Back
Oldal tetejére