• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

élesztős co2 hatásossága

Sokan írják hogy nem találtak olyan keménységű flakont mint a régi visszaválthatós colas flakon. Sokszor írtam már, hogy szerintem a legstrapabíróbb flakon a vissza válthatós szódás palack. Alakja, minősége szerintem közel olyan jó mint a régi colas flakonok, de szerintem nem is ez a buktatója az egésznek.

Lullus egy kérdés még
Írtad hogy érdemes feltölteni a flakont kb 4 cmre a tetejéig. Namármost, ha 2 les a cucc, 1 liter cíz + cukor+zselé nemtom mekkora lesz de gondolom nem sokkal nagyobb mint 1 liter, ha ráteszed a langyos vizes élesztőt, akkor azzal töltöd ki a maradék helyet, hogy közel 1.8 litert kapj?
off: Megjött a szűrőm :p:)


Igen. Amúgy szerintem még egy kicsit kevesebb is lesz mint egy liter, mert elég sokat párolog a melegítés a meg a hűtés folyamán. Az élesztős löttyöt először mindig kb. fél liter vízzel keverem ki s azt öntöm rá. Utána már csak vizet adok hozzá amíg meg nem lesz a kívánt mennyiség. - s kész :) De ha szeretnéd tovább is töltheted annál amit én mondtam, csak vigyázz, nehogy átnyomja a cuccot a másik palackba.
 
Jah és szerintem diffihez (legalábbis az én Wave diffúzoromhoz), nem kell szuper vastag falú palack, a kezdetek óta sima kólás PET-el megy (nem visszaváltható). Mondjuk én nem zárom el estére CO2-őt, hanem kiengedem a szabadba. - így nem halmozódik fel extra nyomás sem.
 
Az alga megjelenése nem egyenlő az élesztős CO2-vel... ez badarság. Sokkal összetettebb dolog. CO2, vízminőség, tápozás, fény, flow stb...
Ha valaki nagyon ügyes, és majdnem ugyanazon a szinten tudja tartani a CO2 szintet az akváriumban akkor teljesen mindegy, hogy nagynyomásúval, élesztőssel vagy injekciós tűvel adagolja :D :p
A lényeg, hogy elég, meg stabil legyen és ne ingadozzon. Az már más kérdés, hogy a nagynyomásút precízen be lehet állítani, és tetszés szerint szabályozni mikor induljon stb. Az élesztősnél azért szerettem a zseléset, mert nekem úgy tűnt, hogy stabilabb a rendszer mint ha nem használtam volna zselét. Igaz macerásabb is... Bruttó 30 literre használtam, és elég jól be tudtam lőni. A zselének köszönhetően egyenletesen termelte a CO2-t nem hírtelen megindult, és elapadt, nem ingadozott annyira. A növények nőttek, mint a gomba, a HM gyönyörű mezőt alkotott (nálam jó alaposan meg volt nyírva). Éjszaka is ment, de mellette ment egy légpumpa is akkor, így azért a DC bekékült reggelre. Alga minimális zöld pontalga, meg egyszer felütötte a fejét a fonál, de sikerült még időben legyőzni. Valahogy kevésbé stresszesen fogtam fel annál az akváriumnál, inkább megérzés szerint csináltam sok mindent, kevesebbet méricskéltem, és ennek ellenére nem sikerült rosszul :)
Ez szerintem is így van.Sok embernek működik a dolog.Én a zselést használtam,kb két hétig bírta egy töltet.
Biztos vagyok benne,hogy nálam az ingadozó Co2 szint miatt jött elő az alga.
 
Ez szerintem is így van.Sok embernek működik a dolog.Én a zselést használtam,kb két hétig bírta egy töltet.
Biztos vagyok benne,hogy nálam az ingadozó Co2 szint miatt jött elő az alga.
En soha nem vartam meg amig "kifogy", hanem hetente leöntöttem a zselerol az elesztos cefres :D vizet, aztan kutyultam ra ujat, igy sokkal stabilabb volt, nem is nagyon volt alga. :)

Küldve Tapatalk 2-ről
 
  • Like
Reactions: fkf
Sziasztok!

Már dermed a zselé :p . Amúgy az első zselé amit főztem, szoktam főzni de ez eddig még kimaradt:). 1 liter víz, 4dl cukor, egy kis házi mála szörp a színe kedvéért, finom lett:). Budafoki élesztővel fogok próbálkozni, nem instant. Olyan kérdésem lenne hogy szerintetek ha megdermed a zselé akkor még ma próbáljam ki? 14:00kor kapcsol fel a lámpa, 22:00ig világit. Kell neki 1-2 óra mire beindul, szerintem lenne 4 óra mire elkezdene bubizni.
A másik kérdés, lehet hogy hülyeség de azért felteszem.
Az nem probléma, ha az élesztős palack teteje kb 1 méterre van az aki vízfelszíne alatt? Sajnos elég magasan van az aki helye, így jár az ember ha egy monitor helyére nano akváriumot tesz, szerintem ideális csere:D. A tetratex ex400 szűrő is a saját dobozán van, hogy kicsit magasabban legyen, ne erőlködjön akkorát.
COnál nincs vízoszlop azt tudom, csak ugye az amatőrök túlkomplikálásában szenvedek adott helyzetben. :)
 
Ha bevágod a frigóba vagy kiteszed a hidegre, sokkal hamarabb megdermed a cucc. Korábban én is használtam élesztős cuccot éveken át, nem okozott nálam gondot az, hogy a vízszint és a palack között megvolt az 1 m távolság. Ha van nyomás, akkor betolja a gázt, ha nincs, akkor 5 cm-ről sem fogja.
 
Köszi a gyors választ!
Sajnos hűtőbe nem tudom tenni, nem akarom elfektetni a flakont, így meg nem fér be sehova. Most egy vödör hideg vízben van. Kirakni se nagyon tudom hova, panel előnyei... Ha kitenném a lépcsőházba még a végén valaki elvinné, az ablakon meg érdekes lenne kilógatni :)
 
Bekevertem A "löttyöt" :D
1/3 kocka élesztő ment bele.
Pár kép

A porlasztót próbáltam kicsit esztétikusabbá tenni.
IMG_0612.JPG


IMG_0617.JPG


palackok

IMG_0613.JPG


sera visszafolyásgátló szelep, ez volt itthon
IMG_0616.JPG
 
Ahogy befejeztem a bejegyzésemet, már tolta is a bubikat a rendszer a bubiszámlálós tisztítós palackba :D
Kár, hogy el kell lépjek itthonról, lemaradok az első bubikról az akiban....
 
feldobnék pár képet, mivel ez az első ilyen Co rendszerem, DC-m nincs gondoltam megkérdem, hogy így kép alapján mit gondoltok.
Az 1bubi/sec megvan, akiban is szépen pezseg.

IMG_0620.JPG


IMG_0621.JPG
 
Hali!
Szerintetek mikortól érdemes használni a CO-t? lámpa oltástól számolt 1 óra után meglazítom a bubiszámláló palack tetejét, a kérdés az h mikor tekerjem vissza?
Napközben kap fényt az aki, van is pár sztem ami az ablak felé hajlik mikor bekapcsolnak a lámpák. A lámpa 14:00kor kapcsol, akkor talán érdemes lenne 13:00kor elkezdeni CO-zni, vagy mehet már délelőtt? Gézsé kollégától kaptam egy DC-t, az még most is azt mutatja, hogy ideális a beoldott CO mennyisége, úgy hogy több mint egy órája nem megy, lámpaoltás után.
 
CO-t ne használj, inkább CO2-t :D
Nagynyomású rendszerem van (már :)) és a világítás indítása előtt 3 órával már indul a CO2, oltás előtt 1 órával lekapcsol. Felkapcsolás előtt 3 óra szükséges ahhoz, hogy már megfelelő szinten legyen a vízben a CO2. DC-vel be tudod lőni ezt a szintet, tesztelgesd, mert sok tényezős a dolog, pl. az aki mérete.
 
Csak hanyagságból írtam CO-t mivel zavar hogy nincs kis alsó index 2-es így furán néz ki :)
Köszi az infót, az időpont akkor kezd körvonalazódni, már csak az elhelyezéssel van probléma.
A DC alapján ideális volt a CO2 mennyiség,
Akim 30l, az áramlással vagyok bajba, esőztető nem nagyon viszi hátra a bubikat, csak az első 1/3 szórja el...
 
A bubiknak nem kell az aki minden szegletébe eljutniuk, a lényeg az, hogy a lehető legtökéletesebben oldódjon be a CO2 és a víznek kell jól áramlania az akiban, így eljut mindenhova a gáz ;)
 
Srácok,lenne egy kérdésem.
Lehet,hogy butaság,de muszáj megkérdeznem: élesztős CO2 rendszernél éjszaka,amikor a növények nem használják fel a cuccot,akkor gondolom,hogy a gáz kioldódik az akiból. Na, a helyzet az,hogy két akim van a hálószobában, egy 60 és egy 49 literes. Nem veszélyes ezekkel egy szobában aludni így?
 
Szia!
Estére "kapcsold ki" a CO2-t.
Sőt, a megvilágítás időtartamától függően kell, hogy üzemeljen.. :)
Világítás felkapcsolása előtt, kb 1-2 órával indítsd.
Kikapcsolása előtt, 1-2 órával szüntesd meg a CO2-t.
Legalábbis én így csinálom :)
 
Back
Oldal tetejére