• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mikor induljon a CO2 nálam :)

schruz

VIP kertész
Legjobb napló
Helló!

Először is három tény ami a továbbiakban fontos lesz:
1. Az akváriumom viszonylag sok természetes fényt kap amíg nem ég fölötte az 1W/l. Nem kap direkt napfényt, de sok ablak van a szobanövények miatt.
2. Nemrég szereztem nagynyomású CO2 rendszert.
3. A világítás jelenleg 7 órát ég, 12:00-tól 19:00-ig.

Gondom a következő: szeretném hogy ha az aki 7 órát világítana, de inkább a délutáni/esti órákban 15:00-tól 22:00-ig. Ez nyilván a délelőtti természetes fény miatt lehet problémás mivel elönthet az alga. Én két esetleges megoldáson gondolkodtam, mindkettő a szénellátással kapcsolatos, ezért is írtam ebbe a topicba a hozzászólást. Mivel használok EasyCarbo-t adagolhatnám jóval korábban mielőtt a lámpa vagy a CO2 bekapcsol így lenne valami szén a növényeknek már a reggeli órákban is. A másik ötlet, hogy korábban, mondjuk 12:00 kor bekapcsolom a CO2-t így is több szén lesz és ez talán támogathatja a növényeket az algákkal szemben már a világítás előtti 3 órában is.

De nem vagyok benne biztos, hogy jó megoldás lenne valamelyik is, épp ezért szeretném hallani a véleményeiteket.
 
igen, köszi, nézegettem ezt a topicot de érdekelne hogy pl EasyCarbo korai adagolásával MAGÁBAN lehetetlen lenne-e megoldani a dolgot.

Érzem, hogy nem kellett volna új topikot nyitnom... bocsánat... nem fordul elő gyakran ilyen hiba nálam :(
 
schruz said:
igen, köszi, nézegettem ezt a topicot de érdekelne hogy pl EasyCarbo korai adagolásával MAGÁBAN lehetetlen lenne-e megoldani a dolgot.

Érzem, hogy nem kellett volna új topikot nyitnom... bocsánat... nem fordul elő gyakran ilyen hiba nálam :(

EasyCarbo nem minden növény esetében megoldás, de ki kell próbálni. Legegyszerűbb ha előbb indítod a co2-t, nem kell bonyolítani ;)
 
Back
Oldal tetejére