• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sínai-hegy

kipser

Főkertész
Sziasztok!

Sok tervezgetés után végül 2015.04.28-án elkészült a "következő" scape. Nagyon gondolkodtam, hogy mi legyen a témája az akváriumnak. Gondolkodtam abban is hogy egy vagy több tájat összekomponálok, de aztán úgy döntöttem, hogy maradok most egy könnyebben összeállítható, letisztult nekem bazira tetsző elrendezésnél.Nem mellesleg a kakaduimra is kellett gondolni így a "hegy" belsejében kialakítottam egy kisebb barlang szerű dolgot. A növények kiválasztásánál, nem ritkaságokat szerettem volna ültetni, mert könnyen tartható növényekből is lehet szépet alkotni, még ha minden is meg van a nehezen tartható növényekhez. Pár adat a növényekről és a technikáról:

Növényeim:
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Rotala rotundifolia
Staurogyne repens
Hemianthus micranthemoides
Alternanthera reineckii 'Mini'
Fissidens fontanus​

Technika:
Akvárium: 96l (60x40x40) ga-s opti white akvárium 8mm üvegből
Szűrés: Eheim 2075 limited edition(1l Substrat Pro, 1l BioMech, 2l matrix trop, 200ml Seachem Purigen) üveg ki és befolyóval
Fűtés: Hydor külső fűtő 24-25 fokon
Világítás: 4x24w dimmelhető ATI osram csövekkel
CO2: 10 kg -os palack, pappilon reduktor, aqua medic mágnesszelep, ada visszafolyásgátló + még egy, do!aqua 30d diffúzor, üveg buborékszámláló, ga-s üveg nano drop checker
Talaj: ada amazonia
Táptalaj: tropica substrate + aljzatbacik
Víz: ozmó visszasózva 140 körüli tds-re
Tápozás: TF Planter + Macro + Vas
A kezdeti nehézségek most is megvannak. Vannak alga gondok, de nem is lenne szép ez a hobbi ha minden csak egycsapásra jó lenne :)

Hoztam két képet nektek:

Untitled by kisserik93, on Flickr

Untitled by kisserik93, on Flickr

Remélem van azért valaki akinek tetszik a dolog :)

köszönöm, hogy benéztél.​
 
Szerintem jó lett . A kövek találkozásánál a résekbe én raknék riccardiát.:)
köszönöm az észrevételt :) lehet majd róla szó csak kicsit aggódom a pillanatragasztó miatt

A technika ahogy látom eléggé ott van. Sok sikert! És persze várjuk a letisztulás utáni fotókat.
köszönöm szépen

Tetszik az elrendezés! Viszont a növények mennyisége szerintem kevés. @keymaker kőbe vésett tanácsai szerint ha sok növénnyel indítunk, kevesebb alga gondunk lesz.
Remotest Point of Land - Green Aqua bemutató akvárium
igen kicsit kevésnek bizonyult a növény, de úgy döntöttem többet nem költök most erre. Majd a természet eldönti, hogy mi lesz

Na és akkor egy helyzetjelentés:

ma három hetes az akvárium. az indítás óta elég sok minden történt. Többek között volt egy blackout is és költöztek be "állatok" is.


Szóval voltak kisebb-nagyobb algaproblémáim, de egy hétvégi sötétítés azt hiszem megoldotta a dolgot. Tegnap délután szedtem le a papírt róla.
Volt egy 50%-os vízcsere + kis növénynyírás.
A HC-t nem pár csettintés után inkább hagytam, mert még úgy láttam könnyen kijön.
icon_e_smile.gif
megvárom azért amíg összefüggő gyepet alkot és akkor talán könnyebb lesz nyírni.
A rotala-t meg kellett nyírnom mert már elfeküdt a vízfelszínen. Nagyon szeret nálam
icon_e_smile.gif
a stau mindenhol stagnál. Nem tudom lesz-e belőle valami. Az reineckii mini azt hiszem lassan észbe kap. A HM meg tudjátok milyen
icon_e_biggrin.gif
annak jó bármi
icon_e_biggrin.gif
itt is nő mint a gomba.

Volt a kis akváriumomban 4 darab nagyon szép sakura vagy rc, nem tudom eldönteni. Azokat minden szoktatás nélkül átdobtam, ha megmaradnak megmaradnak, ha nem akkor nem. De elég szívósak, már jó rég óta megvannak. + ment bele 4 darab amano.
Beraktam a 6darab oto-mat. Kb fél órát szántam az átszoktatásra csak mert akkor is nagyon sok elpusztult ha 4-5 órán át csepegett nekik a víz szóval most kicsit gyorsabban csepegtettem. Meglátjuk, hogy hogy bírják. (raktam is képet).
Úgy terveztem, hogy mivel jövő héten lesz az 4. hét, ezért a kakadukat akkor fogom átrakni. Addig találnak búvóhelyet maguknak a garnélák.

egy kép az OTO-ról:


Egy teljes akvárium fotó:


A nem tudom milyen garnéla :D :
 
Nekem még a növények alatt is megvan maximum nem fejlődik annyira. Ha kevesebb fényt kap akkor kicsit más a levele.
 
Sziasztok!

Sok tervezgetés után végül 2015.04.28-án elkészült a "következő" scape. Nagyon gondolkodtam, hogy mi legyen a témája az akváriumnak. Gondolkodtam abban is hogy egy vagy több tájat összekomponálok, de aztán úgy döntöttem, hogy maradok most egy könnyebben összeállítható, letisztult nekem bazira tetsző elrendezésnél.Nem mellesleg a kakaduimra is kellett gondolni így a "hegy" belsejében kialakítottam egy kisebb barlang szerű dolgot. A növények kiválasztásánál, nem ritkaságokat szerettem volna ültetni, mert könnyen tartható növényekből is lehet szépet alkotni, még ha minden is meg van a nehezen tartható növényekhez. Pár adat a növényekről és a technikáról:

Növényeim:
Hemianthus callitrichoides ''Cuba''
Rotala rotundifolia
Staurogyne repens
Hemianthus micranthemoides
Alternanthera reineckii 'Mini'
Fissidens fontanus​

Technika:
Akvárium: 96l (60x40x40) ga-s opti white akvárium 8mm üvegből
Szűrés: Eheim 2075 limited edition(1l Substrat Pro, 1l BioMech, 2l matrix trop, 200ml Seachem Purigen) üveg ki és befolyóval
Fűtés: Hydor külső fűtő 24-25 fokon
Világítás: 4x24w dimmelhető ATI osram csövekkel
CO2: 10 kg -os palack, pappilon reduktor, aqua medic mágnesszelep, ada visszafolyásgátló + még egy, do!aqua 30d diffúzor, üveg buborékszámláló, ga-s üveg nano drop checker
Talaj: ada amazonia
Táptalaj: tropica substrate + aljzatbacik
Víz: ozmó visszasózva 140 körüli tds-re
Tápozás: TF Planter + Macro + Vas
A kezdeti nehézségek most is megvannak. Vannak alga gondok, de nem is lenne szép ez a hobbi ha minden csak egycsapásra jó lenne :)

Hoztam két képet nektek:

Untitled by kisserik93, on Flickr

Untitled by kisserik93, on Flickr

Remélem van azért valaki akinek tetszik a dolog :)

köszönöm, hogy benéztél.​
A kövek benne fekete lávakövek? Kőkereskedésben vetted?
 
Nekem még a növények alatt is megvan maximum nem fejlődik annyira. Ha kevesebb fényt kap akkor kicsit más a levele.
rendben :) mindenképpen ki fogom próbálni :)

A kövek benne fekete lávakövek? Kőkereskedésben vetted?
Szia, igen lávakövek :)
egy részét a Green Aquaban vettem, egy részét meg egy debreceni shopból :) ha esetleg érdekel pm-ben tudok segíteni. De az aquadepoban is vannak bazi nagy darabok amiket szét lehet törni kisebbekre. Bár látom, hogy Kanizsai vagy :) akkor tudok adni esetleg segítséget pm-ben hogy honnan lenne érdemes :)
 
rendben :) mindenképpen ki fogom próbálni :)


Szia, igen lávakövek :)
egy részét a Green Aquaban vettem, egy részét meg egy debreceni shopból :) ha esetleg érdekel pm-ben tudok segíteni. De az aquadepoban is vannak bazi nagy darabok amiket szét lehet törni kisebbekre. Bár látom, hogy Kanizsai vagy :) akkor tudok adni esetleg segítséget pm-ben hogy honnan lenne érdemes :)
Kérlek segíts! ;)
 
Nem tudom mi van. Sajnos a stau nem jó állapotban van.
Valakinek ötlete?


illetve ez az OTO egészségesnek tűnik?:
 
Nem tudom mi van. Sajnos a stau nem jó állapotban van.
Valakinek ötlete?


illetve ez az OTO egészségesnek tűnik?:
A staut szerintem fojtogatja az ecset vagy szakáll, nem látom jól, én múltkor megnyírtam, mint a gyepet szokás, alig maradt pici szára csak, és kihajtott. Az oto farka eltűnt lehet, hogy volt uszonyrothadása, de most nem tűnik már betegnek a farka. Ha eszik, talán megmarad.
 
A staut szerintem fojtogatja az ecset vagy szakáll, nem látom jól, én múltkor megnyírtam, mint a gyepet szokás, alig maradt pici szára csak, és kihajtott. Az oto farka eltűnt lehet, hogy volt uszonyrothadása, de most nem tűnik már betegnek a farka. Ha eszik, talán megmarad.
Ez az úszóhártyagyulladás fertőzô? Csak mert tegnap hoztam őket az aquafaunából. Az egyik az éjszaka kigrott ez meg ilyen ... Onnan se veszek többet semmit
 
Ez az úszóhártyagyulladás fertőzô? Csak mert tegnap hoztam őket az aquafaunából. Az egyik az éjszaka kigrott ez meg ilyen ... Onnan se veszek többet semmit
Nekem most nem tűnik betegnek, de nem tudom, fertőz-e még. Ha igen, amúgy is mind1 már, figyeld a többieket. Mikor beteg, akkor foszlik az úszója, mint a rothadó növénylevél. De ezen ezt nem látom már.
 
Nekem most nem tűnik betegnek, de nem tudom, fertőz-e még. Ha igen, amúgy is mind1 már, figyeld a többieket. Mikor beteg, akkor foszlik az úszója, mint a rothadó növénylevél. De ezen ezt nem látom már.
Ha ilyen van akkor lehet kezelni? :) a 4darab vasgyúró elég régóta megvan már nem akarom hogy emiatt kinyúljanak :)
 
Ha ilyen van akkor lehet kezelni? :) a 4darab vasgyúró elég régóta megvan már nem akarom hogy emiatt kinyúljanak :)
Lehet, de mielőtt bármilyen gyógyszert beleöntesz, azért diagnosztizáltasd nálam okosabbakkal. De mivel nem karanténoztad, ezért ha fertőző volt, akkor már a vízben van a kórokozó. De ha erősek a többiek, nem biztos, hogy elkapják. Lehet, hogy ez egy legyengült példány volt, és azért kapta el. Várj szerintem 1-2 napot, mielőtt bármit csinálsz, figyeld a többieket is.
 
Lehet, de mielőtt bármilyen gyógyszert beleöntesz, azért diagnosztizáltasd nálam okosabbakkal. De mivel nem karanténoztad, ezért ha fertőző volt, akkor már a vízben van a kórokozó. De ha erősek a többiek, nem biztos, hogy elkapják. Lehet, hogy ez egy legyengült példány volt, és azért kapta el. Várj szerintem 1-2 napot, mielőtt bármit csinálsz, figyeld a többieket is.
Figyelem őket :) karanténozni amúgy hogyan szokták őket?
 
Back
Oldal tetejére