• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sínai-hegy

Sziasztok,

megint eltelt egy kis idő, nyaralás stb... , de végre volt egy kis időm foglalkozni az akváriummal.
anno pár hónapja vettem magamnak egy 350l/h teljesítményű prodac vízpumpát, de csak szenvedés volt vele a "munka". be kellett cipelnem a hordót a szobába, felrakni egy székre és onnan nyomatni a vizet, mert a földről nem bírta már felnyomni. Na ebből lett elegem tegnap úgyhogy megfogtam magam, kicammogtam a ga-ba és vettem egy eheim compact 1000 vízpumpát. hát had nem mondjam, hogy kb tizede annyi idő alatt sikerült lecserélnem a vizet. úgyhogy lehet át állok heti 2 50%-os vízcserére erősebb tápozás mellett. ezt még meggondolom.

@viktorlantos tanácsát megfogadta egyharmadnál elvágtam a növényeket és úgy ültettem vissza. kíváncsi leszek a sűrűsödésre. Minden esetre ha lesz egy patent állapot akkor fotózok és szedem is szét az akksit. egyszerűen ég bennem a vág egy nem lávaköves, de köves akváriumra. lehet hogy csak kő lesz benne de lehet hogy fa is ezt még nem döntöttem el. egyelőre a mostanival foglalkozom, hogy a legjobb formáját tudja mutatni :)

itt lenne róla egy kép:



jót és rosszat egyaránt meghallgatok :) köszi hogy benéztél
 
Sziasztok!

az utolsó írásom óta elég sok idő eltelt és sok minden változott is.
10db amanda lazac illetve 3 darab algázó géb költözött be az akváriumba, ja és még mielőtt elfelejtem 2 db dario dario halacska :)
a múlt hétig minden renben volt, de sajnos most pár napja megjelent az ecset alga néhány helyen, amit annak tudok be hogy a zh időszakban elmulasztott vízcserék az oka.
Szűrő tisztítás jövő kedden lesz (a teljes napom szabad lesz :p ). Berakok két képet a tegnapi karbantartás előtti állapotról illetve a mai-ról. Most sajnos nem tudtam pepecselni vele mert kevés időm volt úgyhogy csak egyenesen lenyirtam mindent amit értem :)
DSC_0504 by Kiss Erik, on Flickr
DSC_0522 by Kiss Erik, on Flickr

ma felszívódott a hím arany ramim. Sehol nem találom. fel is porszívóztam és akkor sem láttam, hogy kint lett volna de bent sem látom. Viszont a nőstény eléggé brutál színben pompázik, úgyhogy lehet ívás volt és azért nem jön elő a hím? egész este nem láttam, még kajálni se jön elő. Remélem nem szívódott fel.
 
Na eltelt az éjszaka, az arany ramim párja sehol :( nem tudom , hogy mi lehetett vele, egyszerűen se az akvárium mellett nem volt, körbe néztem még egyszer még a szekrény alatt is, de az akváriumban sem találom sehol. Megehette a többi? a szemét plattik csipkedik a többi halakat úgyhogy most jött el az idő arra, hogy átdobjam őket az 5 db kakadu mellé a másik akváriumba :D majd megtanulják ott hogy ki a főnök :D
hétfőig várok az új arany rami vásárlással, vagy lehet hol eladom az arany ramit és beújítok electric blue verzióval, ezt még nem tudom :)
 
Na itt vagyok megint
22370749107_8af2831c3c_h.jpgDSC_0534 (2) by Kiss Erik, on Flickr

volt egy óriási nagy takarítás. minden volt, szűrő, csövek, stb....
amit a szűrőről tudok mondani: ocsmány volt. borzalmas :D tele trutyival. a perlon fekete szinte mindenhol állt a mulm :D elég tragikusnak hangzik, de az is volt. én nem tudom, hogy honnan ez a sok "cucc" de valami hihetetlen :)
minden esetre kitakarítottam, kivettem az egyik purigent regenerálni. a flow akkora lett, hogy egyből lime lett a drop chercker is u.a bubiszám mellett. ja és meglett a másik arany rami. 2 napig elő se jött. majd egyszer csak felbukkant. pedig már kezdtem kinézni a következő áldozatot :D

váltottam a tápot a planterről g.a-ra. most megjelent a fán az ecset alga. meg valami zöld szerű alga van a hc-ban is. nem tudom mi lehet és mi az oka, de valahogy nekem nem jön be ez a táp. mindegy most már elhasználom mindet és a következő scapenál egy dózispumpával + kis ada tápozással próbálkozom.
 
most megjelent a fán az ecset alga

Ránézek az akváriumod fotójára és üvölt róla, hogy nagy a flow. Az egész felszín mozog a lily ellenére és az ellentétes oldalon is zavaros a víz. Még szép hogy erőből fordul majd vissza ebben a kis akváriumban és keveri azt a sok trutyit amit a szűrődből kapkodtál ki....

Hiba 1: Túl nagy flow
Hiba 2: Nem vagy naprakész a karbantartással

meg valami zöld szerű alga van a hc-ban is.

A talajodon lévő növények mintha el lennének hanagolva. Nincs nyírva. Ami egészen addig nem gond, amíg szép.
De az elhanyagoltság idővel büntetni fog ahogy most teszi nálad is. A vastag szőnyeg az összes dzsuvát magában tartja és mivel nem vagy annyira felvértezve algaevőkkel, hogy ezt valamennyire kompenzáld, inkább előbb lesz rajta mindenféle alga

Hiba 1: Elhanyagolt gyep. Elmaradtak a nyírások
Hiba 2: Gondolom a talajporszívózással sem állsz a helyzet magaslatán
Hiba 3: Gondolom nincs meg az ajánlott algaevő szám erre a méretre.

A fentieket sajnos egyetlen táp sem fogja megoldani helyetted. Az akváriumokkal foglalkozni kell. A karbantartásoknak igazodni kell az akvárium életkorához. Egy fiatal akváriumnál is más gondok vannak, mint egy öregedő erősen elburjánzott akváriumnál.
Ha a fenti dolgokra jobban figyelsz amit írtam, az akvárium is meghálálja.

Jelenlegi algamágneseid:

- Hemianthus Micranthemoides
Talán most is algás figyelj rá, hogy legyen kiszedve belőle. Ha nem bírsz vele, nyírd vissza. Takaríts, fésüld meg és csak akkor engedd ennyire bebokrosodni ha nincs benne alga
- Mohák
Nem csak nyírni, de fésülgetni, porszívózni sem ártana őket. Így le tudod szedni a fonalas algát és a beleragadt koszoktól is megszabadulsz.
- HC
Ne engedd, hogy ilyen vastag legyen a gyep. Ha engeded ez lesz. Benne a trutyi, kosz mindent ami alászáll. Az alja berohad és jön a többi nyűg. Egy idő után az algaevők sem bírnak majd vele. Nyírd le és figyelj rá, hogy maradjon lapos. Könnyebb karbantartani kevesebb lesz a nyűg
- Microsorum
Vágd le az öreg leveleket ami nem szép. A benthagyott algás ronda levelek csak tovább fokozzák a bajt. Van az algaevő mennyiség ami le tudná zabálni róla, de nem férne el az akváriumodban. Így neked kell ritkítani gondoskodni róla.
- Stemek hátul.
Szintén elmaradsz a nyírásokkal. Az alja ha már ronda a növénynek szedd ki. Ültesd vissza a csúcshajtásokat ami szép. Ne engedd, hogy a végén csak egy pálcika maradjon egy pamaccsal a végén.

Más:

- A Rami nem igazán ilyen méretbe való. Jobb lenne neki egy nagyobb úszótér
- A diffúzorodból ömlik a gáz. Erre az akvárium méretre sokkal kevesebb is elég. Persze ehhez vissza kell venned a pocsékoló szűrő áramlásból mert így a nagy részét azonnal kihajtod. Nem mernék megesküdni rá, hogy az erős flow mellett nem e a sok gáz miatt van ecseted.


Egyensúly, karbantartás és menni fog ez. A tápot telenyomtuk minden földi jóval, de ha ezeket el tudná végezni helyetted, valószínűleg most a magyar milliárdosok között lennénk a magazinban és nem itt fórumoznánk :) Dolgozz meg a sikerért.
 
Ránézek az akváriumod fotójára és üvölt róla, hogy nagy a flow. Az egész felszín mozog a lily ellenére és az ellentétes oldalon is zavaros a víz. Még szép hogy erőből fordul majd vissza ebben a kis akváriumban és keveri azt a sok trutyit amit a szűrődből kapkodtál ki....

Hiba 1: Túl nagy flow
Hiba 2: Nem vagy naprakész a karbantartással

mindenki azt szajkózta mikor elkezdtem ezt a hobbit, hogy minél nagyobb a flow annál jobb, mert ez egy növényesnél kell stb.. stb..
akkor mikor bent voltam a technikáért akkor veletek is beszéltük, hogy az eheim 2075 pont jó lesz ebbe a durván 100 literes akváriumba, úgyhogy most nem is értem miért tűnik soknak.

a karbantartás heti rendszerességgel szokott lenni, ami magába foglal növény nyírást is és üvegtisztítást is, ja és az 50% -os ozmó vízcserét.

A talajodon lévő növények mintha el lennének hanagolva. Nincs nyírva. Ami egészen addig nem gond, amíg szép.
De az elhanyagoltság idővel büntetni fog ahogy most teszi nálad is. A vastag szőnyeg az összes dzsuvát magában tartja és mivel nem vagy annyira felvértezve algaevőkkel, hogy ezt valamennyire kompenzáld, inkább előbb lesz rajta mindenféle alga

Hiba 1: Elhanyagolt gyep. Elmaradtak a nyírások
Hiba 2: Gondolom a talajporszívózással sem állsz a helyzet magaslatán
Hiba 3: Gondolom nincs meg az ajánlott algaevő szám erre a méretre.

a gyep elhanyagolt igen sajnos, mert úgy tetszett ha kicsit vastagabbra meghagytam így pedig túlságosan vastag lett. ha meg megnyírtam akkor már alatta a kicsit viselt növény volt és féltem, hogy nem jön rendbe, de akkor következő karbantartásnál levágom rendesen.

talajporszívózást azt nem ismerem. :D tégen a kavicsos akváriumaimnál csináltam. itt hogyan működik a dolog? mivel csináljátok? mi a technikája?

algaevőből van 7db oto illetve 3 algázó géb.

A fentieket sajnos egyetlen táp sem fogja megoldani helyetted. Az akváriumokkal foglalkozni kell. A karbantartásoknak igazodni kell az akvárium életkorához. Egy fiatal akváriumnál is más gondok vannak, mint egy öregedő erősen elburjánzott akváriumnál.
Ha a fenti dolgokra jobban figyelsz amit írtam, az akvárium is meghálálja.

Jelenlegi algamágneseid:

- Hemianthus Micranthemoides
Talán most is algás figyelj rá, hogy legyen kiszedve belőle. Ha nem bírsz vele, nyírd vissza. Takaríts, fésüld meg és csak akkor engedd ennyire bebokrosodni ha nincs benne alga
- Mohák
Nem csak nyírni, de fésülgetni, porszívózni sem ártana őket. Így le tudod szedni a fonalas algát és a beleragadt koszoktól is megszabadulsz.
- HC
Ne engedd, hogy ilyen vastag legyen a gyep. Ha engeded ez lesz. Benne a trutyi, kosz mindent ami alászáll. Az alja berohad és jön a többi nyűg. Egy idő után az algaevők sem bírnak majd vele. Nyírd le és figyelj rá, hogy maradjon lapos. Könnyebb karbantartani kevesebb lesz a nyűg
- Microsorum
Vágd le az öreg leveleket ami nem szép. A benthagyott algás ronda levelek csak tovább fokozzák a bajt. Van az algaevő mennyiség ami le tudná zabálni róla, de nem férne el az akváriumodban. Így neked kell ritkítani gondoskodni róla.
- Stemek hátul.
Szintén elmaradsz a nyírásokkal. Az alja ha már ronda a növénynek szedd ki. Ültesd vissza a csúcshajtásokat ami szép. Ne engedd, hogy a végén csak egy pálcika maradjon egy pamaccsal a végén.
a növényeknél ha kihúzom akkor a táptalaj is feljöhet a gyökerével együtt és abból is lehetnek gondjaim nem?
Más:

- A Rami nem igazán ilyen méretbe való. Jobb lenne neki egy nagyobb úszótér
- A diffúzorodból ömlik a gáz. Erre az akvárium méretre sokkal kevesebb is elég. Persze ehhez vissza kell venned a pocsékoló szűrő áramlásból mert így a nagy részét azonnal kihajtod. Nem mernék megesküdni rá, hogy az erős flow mellett nem e a sok gáz miatt van ecseted.
a ramiknak úgy tudom, hogy 45-50 literes medence is megfelel, miért tartod ezt kicsinek? egy pár van benne és elég jól elvoltak eddig.

Egyensúly, karbantartás és menni fog ez. A tápot telenyomtuk minden földi jóval, de ha ezeket el tudná végezni helyetted, valószínűleg most a magyar milliárdosok között lennénk a magazinban és nem itt fórumoznánk :) Dolgozz meg a sikerért.
 
mindenki azt szajkózta mikor elkezdtem ezt a hobbit, hogy minél nagyobb a flow annál jobb, mert ez egy növényesnél kell stb.. stb..
akkor mikor bent voltam a technikáért akkor veletek is beszéltük, hogy az eheim 2075 pont jó lesz ebbe a durván 100 literes akváriumba, úgyhogy most nem is értem miért tűnik soknak.

A nagy szűrés csak segít. Kitolja a szűrő karbantartást. Többet tud feldolgozni a szűrőd, kevesebb a hiba.
De a flow mértékét neked kell beállítani ami eltér, hogy ha esőztetőt vagy lilyt használsz, ha sűrű vagy ritka növényed van, ha rövid az út amit az áramlás megtesz.
Olyan mint a CO2. Be kell állítanod az akváriumodhoz.

talajporszívózást azt nem ismerem. :D tégen a kavicsos akváriumaimnál csináltam. itt hogyan működik a dolog? mivel csináljátok? mi a technikája?

Leszívó csőre vágsz egy félbevágott 0.5-ös ásványvizes üveget. Ezzel az öblössel jobban lehet porszívózni. De egy sima leszívóval is lehet ha rendesen le vannak gyökerezve a növényeid.
Ha gyári célszerszám érdekel: Keresés eredményei erre: 'mulm' Green Aqua

algaevőből van 7db oto illetve 3 algázó géb.

Hiányoznak az amano garnélák. Náluk jobban senki sem szedi össze a koszt és takarítja el az algát.
Nincs fonalalgázó az akváriumban. A géb inkább ecsetes ellenszer, meg barna alga.

a növényeknél ha kihúzom akkor a táptalaj is feljöhet a gyökerével együtt és abból is lehetnek gondjaim nem?

Óvatosan csinálod nem lesz gond. Utána picit le lehet szívni a vizet a felkavarodott aljzat miatt.

a ramiknak úgy tudom, hogy 45-50 literes medence is megfelel, miért tartod ezt kicsinek? egy pár van benne és elég jól elvoltak eddig.

Szerintem ezeknek a nagyobb testű halaknak nem egészséges egy ilyen akvárium. Tárolni ideiglenesen ok, de tartósan éveken át szerintem nem ok.
 
A Rami nem igazán ilyen méretbe való. Jobb lenne neki egy nagyobb úszótér
a ramiknak úgy tudom, hogy 45-50 literes medence is megfelel, miért tartod ezt kicsinek? egy pár van benne és elég jól elvoltak eddig.
http://diszhal.info/Mikrogeophagus_ramirezi.php
Nos, szerintem, ha a karbantartásokon, nyírásokon túl leszel, kb határeset az élettér szempontjából.
Ami viszont nagyon nem mindegy: garantáltan egy párod van, vagy két db? Ha vagy olyan peches, hogy két fickód van, akkor a revier kialakítása miatt lehet kevés a tér.
Ha van lehetőséged azért jobb lenne nekik nagyobb élettér. Ha nincs, akkor a folyamatos karbantartással/nyírással egy még éppen elégséges életteret azért tudsz nekik biztosítani.
 
A nagy szűrés csak segít. Kitolja a szűrő karbantartást. Többet tud feldolgozni a szűrőd, kevesebb a hiba.
De a flow mértékét neked kell beállítani ami eltér, hogy ha esőztetőt vagy lilyt használsz, ha sűrű vagy ritka növényed van, ha rövid az út amit az áramlás megtesz.
Olyan mint a CO2. Be kell állítanod az akváriumodhoz.

ezt értem, de pl nem szeretném a szűrőt állítani, mert már a fojtás is megterhelő egy pumpának. ilyen esetben egy poppy glass megoldást jelentene? vagy egy kis biorio? :D vagy te mit ajánlanál

Leszívó csőre vágsz egy félbevágott 0.5-ös ásványvizes üveget. Ezzel az öblössel jobban lehet porszívózni. De egy sima leszívóval is lehet ha rendesen le vannak gyökerezve a növényeid.
Ha gyári célszerszám érdekel: Keresés eredményei erre: 'mulm' Green Aqua

Az az üveg mulmlopó eléggé tetszik, lehet benevezek rá. Mennyire bejött dolog az?

[
Hiányoznak az amano garnélák. Náluk jobban senki sem szedi össze a koszt és takarítja el az algát.
Nincs fonalalgázó az akváriumban. A géb inkább ecsetes ellenszer, meg barna alga.

voltak amano garnéláim, de sajnos "meglógtak" nem tudom már többször is próbáltam, de mindig csak a száraz példányokat találom az akvárium mellett :D

http://diszhal.info/Mikrogeophagus_ramirezi.php
Nos, szerintem, ha a karbantartásokon, nyírásokon túl leszel, kb határeset az élettér szempontjából.
Ami viszont nagyon nem mindegy: garantáltan egy párod van, vagy két db? Ha vagy olyan peches, hogy két fickód van, akkor a revier kialakítása miatt lehet kevés a tér.
Ha van lehetőséged azért jobb lenne nekik nagyobb élettér. Ha nincs, akkor a folyamatos karbantartással/nyírással egy még éppen elégséges életteret azért tudsz nekik biztosítani.

Garantáltan egy párom van, de gondolkodom, hogy eladom őket. Nagyobb akváriumom nincs és most egyelőre nem is lesz. Ez is egy kissebb vagyon volt, úgyhogy tényleg lehet, hogy az eladás mellett döntök, ha nem látjátok elégnek az akváriumot, csak hát kicsit fáj a szívem is ilyenkor. Úgy megszerettem őket.
 
Garantáltan egy párom van, de gondolkodom, hogy eladom őket. Nagyobb akváriumom nincs és most egyelőre nem is lesz. Ez is egy kissebb vagyon volt, úgyhogy tényleg lehet, hogy az eladás mellett döntök, ha nem látjátok elégnek az akváriumot, csak hát kicsit fáj a szívem is ilyenkor. Úgy megszerettem őket.
Ha garantáltan egy pár, akkor ahogy írtam: ha nem hagysz ekkora dzsungelt, hanem odafigyelsz a nyírásokra, akkor a növények is jobban érvényesülnek, a ramiknak is lesz búvóhely és úszótér is.
Arra próbálj odafigyelni, hogy ha az ivarérettség elérkezik, szükségük lesz ikrázáshoz megfelelő felületre, ez leginkább egy lapos, sima felületű, kb 8-10 cm átmérőjű kő, vagy valami hasonló felület. (tenyésztőnél ezeket a majd' tenyérnyi köveket láttam, mint ikrázó felületek) A környékét tisztogatni fogják, illetve fognak csinálni valahol egy kis gödröt, ahol a piciket gondozzák.
 
Nálam a kakaduk rendezték le az amano állományt. Gyakorlatilag kikergették őket a medencéből. Szerintem ezek nem kimondottan növényes akváriumba valók ebben a méretben. :( Elvannak, csak összeférhetetlenek a többi élőlénnyel. Nem tudom, hogy ha már sügér, akkor esetleg a csigasügér még szóba jöhet? Ők azt hiszem kisebbek és talán békésebbek is. (???)

Összefüggő gyepnél semmi mást nem kell tenned, csak a leszívó csövet nyomd rá a víz leengedésekor a gyepre és nagyon patentül kijön minden dzsuva a talajból is és a növények közül is. ;)
A nyírás kapcsán egyet kell értenem, a hm nagyon durván sűrű, valahogy kordában kell tartanod, illetve a nyírása is túl szögletes. Nehéz sport ez, bele kell nyúlkáni karbantartások között is.

Ami a szűrőt illeti: Nyugodtan fojthatod a kifolyó ágat (ahol a víz beömlik az akváriumra), ha nem kell sokat fojtani rajta, akkor az nem gond a szűrőnek.
Ha mégsem akarsz vele babrálni, akkor használj külső reaktort, az visszafogja a vízhozamot valamennyire, és a difivel sem kell vesződnöd.
 
Nálam a kakaduk rendezték le az amano állományt. Gyakorlatilag kikergették őket a medencéből. Szerintem ezek nem kimondottan növényes akváriumba valók ebben a méretben. :( Elvannak, csak összeférhetetlenek a többi élőlénnyel. Nem tudom, hogy ha már sügér, akkor esetleg a csigasügér még szóba jöhet? Ők azt hiszem kisebbek és talán békésebbek is. (???)

Összefüggő gyepnél semmi mást nem kell tenned, csak a leszívó csövet nyomd rá a víz leengedésekor a gyepre és nagyon patentül kijön minden dzsuva a talajból is és a növények közül is. ;)
A nyírás kapcsán egyet kell értenem, a hm nagyon durván sűrű, valahogy kordában kell tartanod, illetve a nyírása is túl szögletes. Nehéz sport ez, bele kell nyúlkáni karbantartások között is.

Ami a szűrőt illeti: Nyugodtan fojthatod a kifolyó ágat (ahol a víz beömlik az akváriumra), ha nem kell sokat fojtani rajta, akkor az nem gond a szűrőnek.
Ha mégsem akarsz vele babrálni, akkor használj külső reaktort, az visszafogja a vízhozamot valamennyire, és a difivel sem kell vesződnöd.
Nekem is volt kakadu :) most 5 darab egy másik akváriumban kukucskál. Senki nem akarja megvenni őket. Pedig nagyon szépek.
Dario dario is van az akváriumban csak ők nem jönnek elő :) vagy csak ritkán. Egyik kedvenc halam lett. Azért lett rami mert fényévekkel szebb mint pl egy amanda és békésebb mint a kakadu. De úgy látszik akkor nem volt jó vállalkozás.

A külső rekatot tetszene is, de még egy hiba forrás csak. Nagyon parázok attól hogy nehogy egyik hétvégén mikor nem vagyok az akvárium mellett akkor elkezd ereszteni valahol. Csövek... Akárhol.
A szűrőnél gondolkodom a félgömb lillyben. Ahhoz mit szólsz?
 
Nekem is volt kakadu :) most 5 darab egy másik akváriumban kukucskál. Senki nem akarja megvenni őket. Pedig nagyon szépek.
Dario dario is van az akváriumban csak ők nem jönnek elő :) vagy csak ritkán. Egyik kedvenc halam lett. Azért lett rami mert fényévekkel szebb mint pl egy amanda és békésebb mint a kakadu. De úgy látszik akkor nem volt jó vállalkozás.

A külső rekatot tetszene is, de még egy hiba forrás csak. Nagyon parázok attól hogy nehogy egyik hétvégén mikor nem vagyok az akvárium mellett akkor elkezd ereszteni valahol. Csövek... Akárhol.
A szűrőnél gondolkodom a félgömb lillyben. Ahhoz mit szólsz?
Nekem ugyan nincsen még reaktor, de nem nagyobb hibaforrás, mint maga a külső szűrő. Eddig sehol sem olvastam rá példát, hogy gondot okozott volna. Ráadásul nem kell hetente suvickolni, és az eltörés sem fenyeget.

A sügérrel én is megtanultam a saját példámon, hogy bárki bármit mond, ők rókák a csirkeólban.
 
@viktorlantos ha egy tálcát telepakolnék biorio-val szerinted eleget fogna? úgy is szerettem volna bele rakni

De miért nem állítod át a pöcköt?? Inkább elharapod a csövet? :)
Nagyon sokan használjuk fojtva ezeket a gépeket. Semmilyen kárt nem okoz.

Persze beletehetsz bio rio-t és jobban fogja majd a szűrő erejét, de ezért vettél ilyen szűrőt mert állítható.
 
De miért nem állítod át a pöcköt?? Inkább elharapod a csövet? :)
Nagyon sokan használjuk fojtva ezeket a gépeket. Semmilyen kárt nem okoz.

Persze beletehetsz bio rio-t és jobban fogja majd a szűrő erejét, de ezért vettél ilyen szűrőt mert állítható.
Igazad van :) csak közben gondolkodtam, hogy raknék bele egy kosár bio rio-t ha ennyire sok tartalék van a szűrőben. Biztos sokkal jobb lenne a szűrésem :)
2kosár matrix van. Fölötte mech pro, legfelül meg substrat pro. Valamelyiket kicserélhetném.
 
Igazad van :) csak közben gondolkodtam, hogy raknék bele egy kosár bio rio-t ha ennyire sok tartalék van a szűrőben. Biztos sokkal jobb lenne a szűrésem :)
2kosár matrix van. Fölötte mech pro, legfelül meg substrat pro. Valamelyiket kicserélhetném.
Jó ötlet! Két legyet ütsz egy csapásra! Bár a rio nem fogja annyira megfogni szerintem. A mech pro-t cseréld!
 
Back
Oldal tetejére