• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Sínai-hegy

Meg is válaszoltad. :) Ebben a laza stílusban nem lesz kristálytiszta vized. :)
Seachem Purigen sokat segít, de ha csak akkor csinálsz cserét amikor eszedbe jut, akkor csodát ez sem fog tenni.

Egy növényesben karbantartani kell. Vagy ha ez sok, akkor fényből erősen visszavenni és betenni néhány egyszerűbb növényt.

Viszont a 1.5 hónappal ezelőtti állapotokhoz képest nem sok fejlődést látok. Nem a menetrend szerint haladnak a növényeid.
Lehet ez az általad említett meleg miatt is, de ennyi idő alatt sokkal nagyobb növénymasszának kellene lennie.

A 1,5 hónap alatt mát kb 10 -szer nyírtam :) de most akkor nyaralásig nem vágok le semmit és dobok fel egy képet :) elég nehézkes mert csak egyetemi időben vagyok pesten és akkor tudok csak vizet cserélni. Ilyenkor nyáron akkor megy ha fent vagyok :)
 
A 1,5 hónap alatt mát kb 10 -szer nyírtam :) de most akkor nyaralásig nem vágok le semmit és dobok fel egy képet :) elég nehézkes mert csak egyetemi időben vagyok pesten és akkor tudok csak vizet cserélni. Ilyenkor nyáron akkor megy ha fent vagyok :)

Közben visszanéztem mivel világítasz. Mert a sok meleg mellett van még néhány tényező.
De ahogy látom brutál pilács van felette.

Mennyire van dimmelve? És mennyit világítasz egy nap?

Azt látom, hogy nyírtál a hátsó soron, de olyan sűrűnek kellene lenni mindennek, hogy csak na! :) Ennél a fénynél és rendes CO2 mellett.
Kemény víz kizárva. Szóval fény / táp. Melyiket nem adagolod? :)
 
Közben visszanéztem mivel világítasz. Mert a sok meleg mellett van még néhány tényező.
De ahogy látom brutál pilács van felette.

Mennyire van dimmelve? És mennyit világítasz egy nap?

Azt látom, hogy nyírtál a hátsó soron, de olyan sűrűnek kellene lenni mindennek, hogy csak na! :) Ennél a fénynél és rendes CO2 mellett.
Kemény víz kizárva. Szóval fény / táp. Melyiket nem adagolod? :)
Vagy csak nem ulteti le a levagott szalakat ?
 
Közben visszanéztem mivel világítasz. Mert a sok meleg mellett van még néhány tényező.
De ahogy látom brutál pilács van felette.

Mennyire van dimmelve? És mennyit világítasz egy nap?

Azt látom, hogy nyírtál a hátsó soron, de olyan sűrűnek kellene lenni mindennek, hogy csak na! :) Ennél a fénynél és rendes CO2 mellett.
Kemény víz kizárva. Szóval fény / táp. Melyiket nem adagolod? :)

A lámpa úgy van hogy fél 2 kor kezd el dimmelni. 2-re van 100%-on. Ez megy szépen este fél 9-ig és 9-re megy le 0-ra a dimmelés. Ez így oké nem?
 
A lámpa úgy van hogy fél 2 kor kezd el dimmelni. 2-re van 100%-on. Ez megy szépen este fél 9-ig és 9-re megy le 0-ra a dimmelés. Ez így oké nem?

Bőséges ez alatt bármit lehetne. Feltéve ha nem 1 méterre van az üvegtől :) Mennyiről lógatod?
 
A fűtő is 24-re van állítva.

Fűtő miért van bedugva egyáltalán? :)

Egyébként nyírásnál a trimmelt növényt nem szoktam visszaültetni

Nem baj, csak akkor jobban kell figyelni a nyírásra. Visszaültetni azért szoktuk, hogy mindig a szebb része maradjon meg a hátsó sornak. Összességében szebb színe lesz.
De amit lenyírsz ott elágazik a növény és ugyanúgy be kell sűrűsödnie.
 
Fűtő miért van bedugva egyáltalán? :)



Nem baj, csak akkor jobban kell figyelni a nyírásra. Visszaültetni azért szoktuk, hogy mindig a szebb része maradjon meg a hátsó sornak. Összességében szebb színe lesz.
De amit lenyírsz ott elágazik a növény és ugyanúgy be kell sűrűsödnie.

Fűtő: úgyse fogyaszt ha nem megy.

Ezentúl visszaültetem majd őket. A rotala szenved egy kicsit csak
 
Egyébként az is baj a vízcserénél, hogy gyenge vízpumpát vettem és mindig magasra kell rakni a hordót, hogy fel tudja nyomni a vizet és ez eléggé idegesítő, de nyaralásig nem szeretnék ilyenre költeni, úgyhogy ha hazajöttem még bevetek mindent, hogy jobb legyen az egész. Szeretnék majd egy növénytáp adagolót is. Elég jó az ati ami a shopban van, de nekem elég lenne 3 pumpás is. Esetleg olyan létezik?
 
Rendben :) akkor elkezdek gyüjtögetni.
Egyébként te az ozmó vizet valahogy melegíted vízcserénél? Vagy hogyan oldod meg hogy ugyanolyan hőmérsékletü legyen?

Nem szórakozok vele. Megy a csapról egyből. 17-18 fokos. Télen még hidegebb is.
Az akvárium vizével keveredve gyorsan felmelegszik.

Csekk a korábbi chartomat:
Measurement data after 4 months | Flickr - Photo Sharing!

A lenti táblában a beszakadó tüskék a vízcserék voltak. 20 fok és alatta. Az akvárium gyönyörű lett. Szóval dobd el a fűtőt. Inkább hűteni kell :)
 
Nem szórakozok vele. Megy a csapról egyből. 17-18 fokos. Télen még hidegebb is.
Az akvárium vizével keveredve gyorsan felmelegszik.

Csekk a korábbi chartomat:
Measurement data after 4 months | Flickr - Photo Sharing!

A lenti táblában a beszakadó tüskék a vízcserék voltak. 20 fok és alatta. Az akvárium gyönyörű lett. Szóval dobd el a fűtőt. Inkább hűteni kell :)
A halaknak sem nagy gáz ez? 2 rami van benne és mindig odaúsznak a vízhez ha engedem
 
A halaknak sem nagy gáz ez? 2 rami van benne és mindig odaúsznak a vízhez ha engedem

Figyu évek óta ez megy. Nálam sügik is szaporodtak szépen. (kakadu)
A boltban sem finomkodunk. Amikor tényleg hideg a víz (14 fok télen pl) akkor fűtjük egy kicsit.
 
Figyu évek óta ez megy. Nálam sügik is szaporodtak szépen. (kakadu)
A boltban sem finomkodunk. Amikor tényleg hideg a víz (14 fok télen pl) akkor fűtjük egy kicsit.
Rendben akkor ezzel nem szórakozok :) szeptembertől ráállok a heti 2 vízcserére 30-30% -ra. És úgy annyira nem lesz bonyolult :) HAC ra szeretnék patent akváriumot :)
 
Rendben akkor ezzel nem szórakozok :) szeptembertől ráállok a heti 2 vízcserére 30-30% -ra. És úgy annyira nem lesz bonyolult :) HAC ra szeretnék patent akváriumot :)

Ha nem jönnek hozzád látogatók, akkor javaslom a stemeket hátul nyírd meg rendesen. Kb 1/3-nál alul. Ha van szép csúcshajtás azt ültesd vissza.
Az előtérrel lehetne még mit kezdeni, mert nem nagyon maradt meg a stau? Most egymagában a kis vörös nem elég.
 
Ha nem jönnek hozzád látogatók, akkor javaslom a stemeket hátul nyírd meg rendesen. Kb 1/3-nál alul. Ha van szép csúcshajtás azt ültesd vissza.
Az előtérrel lehetne még mit kezdeni, mert nem nagyon maradt meg a stau? Most egymagában a kis vörös nem elég.
Rendben. Levágom és visszaültetek :) előtérbe te még hova és mit tennél?
 
Back
Oldal tetejére