• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nehéz kezdet

Gratula, sok kitartást, nekem is nagyon tetszik, és a sztori is (nem kárörvendésből), izgi volt olvasni :)
Szia!

Köszönöm a bátorítást. És a történet még nem ért véget...:grumpy: Ma reggelre 3-4 Cuba csomócska úszkált vidáman a szűrő áramlásától hajtva. Plusz a jobb hátsó sarokban kisebb földcsuszamlás történt. Mintha valami üreg lett volna eddig alatta és most beomlott volna. Már meg sem lepődtem rajta. :shifty: Egyből azt néztem, hogy nahát ezt még pont rendbe tudom hozni, és az a kavics ott amúgy sem tetszett. Oda egy fennsíkra hajazó mezőfélét akartam eredetileg is, csak gondoltam kell valami ami helyén tartja a felhalmozott földet. Hát most már okafogyottá vált. Képek később.
 
Ha az anu gyökerei és rizómája is talajban volt, nem csoda hogy megadta magát... vedd ki a talajból mindenképp. Rögzítsd egy kis darab kőre, és tedd le valamelyik hátsó sarokba, a rohadó részeket vágd le. Várhatóan el fog indulni. A többi növényed szerintem lassabban, de indulni fog.
 
Szia!

Köszönöm a bátorítást. És a történet még nem ért véget...:grumpy: Ma reggelre 3-4 Cuba csomócska úszkált vidáman a szűrő áramlásától hajtva. Plusz a jobb hátsó sarokban kisebb földcsuszamlás történt. Mintha valami üreg lett volna eddig alatta és most beomlott volna. Már meg sem lepődtem rajta. :shifty: Egyből azt néztem, hogy nahát ezt még pont rendbe tudom hozni, és az a kavics ott amúgy sem tetszett. Oda egy fennsíkra hajazó mezőfélét akartam eredetileg is, csak gondoltam kell valami ami helyén tartja a felhalmozott földet. Hát most már okafogyottá vált. Képek később.

Azért remélem nem lesz minden napod ilyen izgalmas :)
Növények biztosan jönnek még majd fel, én anno induláskor egyebek mellett emiatt sem döntöttem Manado-nál.
A földbe lehet maradt légbubi, bár lehet hülyeség :)
 
Ha az anu gyökerei és rizómája is talajban volt, nem csoda hogy megadta magát... vedd ki a talajból mindenképp. Rögzítsd egy kis darab kőre, és tedd le valamelyik hátsó sarokba, a rohadó részeket vágd le. Várhatóan el fog indulni. A többi növényed szerintem lassabban, de indulni fog.
Szia!
Köszönöm a tanácsot és a bátorítást. Az Anubias kikerült egy másik akváriumba ahol egy társa már egy ideje nagyon jól érzi magát. Egyébként csak a gyökere volt a talajban.
 
Utoljára módosított:
Azért remélem nem lesz minden napod ilyen izgalmas :)
Növények biztosan jönnek még majd fel, én anno induláskor egyebek mellett emiatt sem döntöttem Manado-nál.
A földbe lehet maradt légbubi, bár lehet hülyeség :)
Szia!
Köszönöm a jókívánságot. A Manado az középen van, csak talajemelési céllal került bele. Fölötte van a golyócskákból álló (átmosott) 15 liternyi Ista talaj. Abba van mindenki beültetve. Én is a légbubikra tippelte. Mondjuk ez eléggé tekintélyes kellett legyen.
 
Utoljára módosított:
És akkor a mai nap krónikája. Mint már említettem ez a nap sem volt eseménytelen. Az esti talajmozgások után ez a kép fogadott reggel:
P1130847.JPG

P1130848.JPG

Nekiálltam hát a mára rám szabott (vagy rám mért) feladatnak. Kialakítottam a jobb hátsó sarokban egy fennsíkot, az ott lévő kővel pedig kitámasztottam a "fősziklámat". A halódó Anubiast pedig kivettem előlről. Ő mostantól egy másik akvárium lakója, ahol remélem magára tálál.

A helyreállítás utáni állapot:
P1130849.JPG
 
Ha az anubias "törzséből" egy kb 2 cm-es rész 2-3-4 levéllel még nem mállott el, akkor ezt kötözd rá sürgősen valamire és szépen magához fog térni.
Utána aztán majd eldöntöd a sorsát, kidobni kár lenne.
(nálam anno a malawi sügérek olyan szinten gyalázták le, hogy csak a "törzs" maradt, levél, gyökér még mutatóban sem volt rajta és innen is szépen magához tért:))
 
Ha az anubias "törzséből" egy kb 2 cm-es rész 2-3-4 levéllel még nem mállott el, akkor ezt kötözd rá sürgősen valamire és szépen magához fog térni.
Utána aztán majd eldöntöd a sorsát, kidobni kár lenne.
(nálam anno a malawi sügérek olyan szinten gyalázták le, hogy csak a "törzs" maradt, levél, gyökér még mutatóban sem volt rajta és innen is szépen magához tért:))
Köszönöm! Így tettem.
 
Lenne egy kérdésem csak úgy bele az éterbe (értsd: aki tudja válaszoljon :) )

Nagynyomású CO2 rendszer van üzemben (2kg-os tűzoltópalack bubi számlálóval és Sera reaktorral). Világítás előtt 1 órával bekapcsol és mielőtt a fény kihunyna előtte 1 órával leáll. A világítás napi 6,5 órát megy. Addig a bubiszámláló szerint nagyon megy (kb. 100-130 bubi/percet számoltam) a drop checker mégis kék (barátnőm szerint türkiz kék, bármit is jelentsen ez) közel sincs a nálatok látható haragos zöldhöz. A növények viszont bubiznak. A Ricca mint az állat, de a Cuba is ereget.
P1130842.JPG

Akkor most mi van? Vagy a növények bubizása nincs összefüggésben a víz CO2 tartalmával? A rendszer nem ereszt, mert a reaktor egyből csobog, amikor a gáz megindul. Nem látom, hogy óriási mennyiségű bubi távozna belőle, szóval a beoldás is jó lehet. Rossz lenne a drop checker? A Sera félét használom, meg van bent egy aukciós oldalról rendelt kínai is. Mindkettő tök egyforma színű. Tök tanácstalan vagyok.
 
Utoljára módosított:
A drop checker -nek lime zöldnek kell lennie ez inkább világos zöld. Az szokott a gond lenni hogy, a reagens folyadék nem hígított hanem tömény. A külföldi oldalakról rendelt reagensek tömények de a GA-ban már hígított van.
 
A drop checker -nek lime zöldnek kell lennie ez inkább világos zöld. Az szokott a gond lenni hogy, a reagens folyadék nem hígított hanem tömény. A külföldi oldalakról rendelt reagensek tömények de a GA-ban már hígított van.
Az a helyzet, hogy a kínai azt írta 15 drops bele oszt jónapot. Semmi hígítás.
A Sera viszont 1,5 ml akváriumvizet kért 5 drop reagenssel. Az eredmény, hogy mindkettő ugyanolyan színű és az a szín semmi féle képpen nem zöld (sem haragoszöld, sem lime zöld ami ha jól sejtem még a sötétzöld után jönne a skálán).
 
Back
Oldal tetejére