• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nehéz kezdet

Azért itt most vagyok bajban! Az ecset szereti a CO-t, az ecset szereti az áramlást... ...szóval mindent szeret ami van az akvában mert gondolom szereti a tápot is :) . Akkor lesz ecset is akármit is csinálok?
 
Ne félj az ecset algától mindenkinél van csak az nem mindegy mennyi. Szerintem a természetes egyensúly része az alga is ha valamelyik túlságosan elszaporodik az utal arra hogy, valami nincs rendben és attól függően milyen alga lehet következtetni mi a gond. Először mutatott rendesen(persze a reagens hígítás után)? Ha igen akkor lehet bele ment az akvárium víz. Ha már akkor se akkor nem tökéletes a keverék. Én úgy teszteltem hogy, kivettem, kívülről rátapasztottam akvára a szabad levegőn kb. 30 perc alatt vissza kékült.
 
Szia!
Köszönöm a dicséretet! A szűrőről majd teszek fel valami verk leírást, de szerintem azt nem fotóztam, most meg már be van építve. Ha majd tisztítom legfeljebb lefényképezem, mert most nem sok látszik belőle. A skimmer aukciós link moderálva-ről van 1500 péz volt, és kapott egy kis átalakítást, hogy a kis átmérőjű csatlakozó cső ne fogja le a szűrőt. Elég annak a reaktort hajtani...

Szia!
Tervezem én is a tiédhez nagyon hasonló skimmer beszerzését. Mekkora volt a kimeneti cső nagysága? (Amit kicseréltél és átalakítottál egy kicsit nagyobbra? ) A skimmer alja rendes befolyócsőként funkcionál? Mert nem látok nálad más befolyót. Mekkora teljesítményű szűrőre lehet rákötni a papírjai szerint?
 
Ne félj az ecset algától mindenkinél van csak az nem mindegy mennyi. Szerintem a természetes egyensúly része az alga is ha valamelyik túlságosan elszaporodik az utal arra hogy, valami nincs rendben és attól függően milyen alga lehet következtetni mi a gond. Először mutatott rendesen(persze a reagens hígítás után)? Ha igen akkor lehet bele ment az akvárium víz. Ha már akkor se akkor nem tökéletes a keverék. Én úgy teszteltem hogy, kivettem, kívülről rátapasztottam akvára a szabad levegőn kb. 30 perc alatt vissza kékült.
Én is ugyanígy jártam el (1 óra a szabad levegőn hátha történik valami) de semmi sem történt. Illetve igen: sárga maradt. Kicseréltem a reagenst, hígítottam 4 cseppet 1,5 ml 4KH-s vízzel. Most kék az akvában, de még csak 10 perce van bent. Elsőre egyébként ugyanígy kéken kezdte a pályafutását.
 
Szia!
Tervezem én is a tiédhez nagyon hasonló skimmer beszerzését. Mekkora volt a kimeneti cső nagysága? (Amit kicseréltél és átalakítottál egy kicsit nagyobbra? ) A skimmer alja rendes befolyócsőként funkcionál? Mert nem látok nálad más befolyót. Mekkora teljesítményű szűrőre lehet rákötni a papírjai szerint?
A kimenő cső olyan 12-16-os lehetett. Alul van neki rácsozott beszívója, amiben egy menetes dugó mozgatható fel-le (a felső bot tekergetésével), így szabályozva mennyit szívjon az alsó rácsokon. A papírja tele volt kis kínai írásjelekkel. Szerintem kisház-kisház-hóember a max. szűrő kapacitás. Viccet félretéve nálam 1500 L/órás szivattyúval megy hibátlanul. Kikerestem újra ahol vettem és ott 1500 L/h-ra ajánlja. Szerintem többet is elvisz ha a gégecsövet elhagyod és megnagyobbítod a befolyót.
Skimmer.jpg
 
Utoljára módosított:
Köszi az infót! Csak az a gond, hogy az én szűrőm 700 l/H tud...:( Ne is próbálkozzak skimmerrel? :cry:
 
Sziasztok,

Ma rettentő rossz álmom volt. Egy kicsit zavaros mint az álmok általában. Nyaralni voltunk a családdal és valamiért az akvát is vittük magunkkal. Ott virított a szállodai szobában. Az utolsó napon még lementünk a tengerpartra és mire visszaértünk az egész romokban volt. Még víz sem volt benne és az egész teljesen össze volt kutyulva.

Ébredés után egyből a nappaliba mentem, hogy ugye csak álom! Hát ez várt:
P1130870.JPG

P1130872.JPG
P1130873.JPG

Persze hogy a nyomorult sziloplaszt elengedte. Szerintem nálam ha leszögeltem volna is feljön! Miután kiszedtem a rohadék hungarocelt még szebb lett:
P1130876.JPG

Mindent beborít a táptalaj finom pora:
P1130874.JPG

P1130880.JPG

Szóval ez történt ma.

Azért ha már a szépen fejlődő növények képével nem is, de ezzel a rengeteg balszerencsével ez a napló végül is csak kitűnik a többi közül. Hát mit ne mondjak nem ilyen kétes hírnévre áhítoztam amikor belekezdtem :)

Este még átgondolom, hogy most akkor mi legyen vele. A maradék gyűjtött kövek még megvannak (már napok óta hordoztam az autó csomagtartójában, hogy visszategyem őket oda ahol gyűjtöttem) lehet azokból csinálok valami teraszos jellegű képződményt. A hungarocellt vissza már nem teszem az biztoshétszentség! Teljesen újrakezdeni sem akarom megint. Még egy esélyt adok ennek az elátkozott projektnek, de a következő katasztrófánál át fog kerülni a befejezett akváriumok közé.
 
A világításom is az utolsó pilla
A világításom is az utolsó pillanatban készül el. Ráadásul a vezérlője elakadt valahol Kína és Magyarország között, egyelőre nem lesz napkelte-napnyugta :/
De legalább elkészül :)

IMG_20150109_144632 by dul.csaba, on Flickr

Sziasztok,

Ma rettentő rossz álmom volt. Egy kicsit zavaros mint az álmok általában. Nyaralni voltunk a családdal és valamiért az akvát is vittük magunkkal. Ott virított a szállodai szobában. Az utolsó napon még lementünk a tengerpartra és mire visszaértünk az egész romokban volt. Még víz sem volt benne és az egész teljesen össze volt kutyulva.

Ébredés után egyből a nappaliba mentem, hogy ugye csak álom! Hát ez várt:
P1130870.JPG

P1130872.JPG
P1130873.JPG

Persze hogy a nyomorult sziloplaszt elengedte. Szerintem nálam ha leszögeltem volna is feljön! Miután kiszedtem a rohadék hungarocelt még szebb lett:
P1130876.JPG

Mindent beborít a táptalaj finom pora:
P1130874.JPG

P1130880.JPG

Szóval ez történt ma.

Azért ha már a szépen fejlődő növények képével nem is, de ezzel a rengeteg balszerencsével ez a napló végül is csak kitűnik a többi közül. Hát mit ne mondjak nem ilyen kétes hírnévre áhítoztam amikor belekezdtem :)

Este még átgondolom, hogy most akkor mi legyen vele. A maradék gyűjtött kövek még megvannak (már napok óta hordoztam az autó csomagtartójában, hogy visszategyem őket oda ahol gyűjtöttem) lehet azokból csinálok valami teraszos jellegű képződményt. A hungarocellt vissza már nem teszem az biztoshétszentség! Teljesen újrakezdeni sem akarom megint. Még egy esélyt adok ennek az elátkozott projektnek, de a következő katasztrófánál át fog kerülni a befejezett akváriumok közé.
Kitartás, én is elég sokat szívtam a mostani indítasnál.Indítás utáni héten elengedett az akva ragasztása, szétszedtem megragasztottam, visszapakoltam mindent, másnap reggel a másik saroknál engedett el :D harmadik nap a szűrő eresztett, de már minden jó.Ezt csak azért írtam le, hogy ne add fel.Tudod, "Türelem rózsát terem".
 
Kitartás, majd helyrerázódik ! Köveket, meg új talajt utólag is lehet tenni bele.
Tul.képp lehet, hogy még a jobbik eset hogy most jött fel még relatíve az elején ?
Egyébként én is nemrég indítottam az enyémet, és az egyik legnagyobb hibám volt így utólag, hogy nem rögzítettem a fákat rendesen.
Remélem minden rendben lesz !
 
Ma bepakoltam a maradék köveket, persze így hogy nincs köztük/alattuk talaj elég nyomin fest. Amennyire tudtam a táptalajt leszippantottam a vízcsere során. A növényeket beültettem, hogy ne a víz tetején ússzanak. Rendeltem még 9L talajt meg Cuba-t egy cseréppel. Egyenlőre ennyi. Pedig már kezdtem örülni, hogy végre jöhet a heti "csak" 2 vízcsere.
 
Szia az emelést meg csinálhattad volna sima kaviccsal amit harisnyába teszel és akkor nem kell annyi talaj.
 
Sziasztok!

Tegnap (Péntek) megjött a rendelésem. A szám is tátva marad mikor kibontva láttam, hogy kaptam ajándékba egy iszonyat mennyiségű Purvalát is. Hát vannak még jó emberek és jó kereskedők. Az már biztos, hogy lett egy örökös vevőjük :)

Nade a lényeg: A maradék kövekből már egy hete áll az előzetes elrendezés:
P1130882.JPG

Persze ez még olyan volt, mintha egymásra szórt téglahalom, vagy bontási sitt lenne. Most azonban, hogy megjött a talaj, visszabontottam az alapig és elkezdtem szisztematikusan minden rését feltölteni a kövek közt vele.
P1130888.JPG

A "szorosban" látható keveredett talaj is kapott egy kis frissítést, csakúgy mint a megsüllyedt szűrő beszívó környéki rész.
Persze a nagy munkában nem fotóztam minden mozzanatot. Következő képen már csak a félig beültetett és teljesen kész hardscape-ről van.
P1130889.JPG

Aztán végül a rettenet mennyiségű Purvala is bekerült. Minden eddigi helyen ahol volt kapott erősítést, és még jutott a bal oldali oroszlánkirályos szikla köré is. Valamint amint látszik kreatívkodtam egy barlangot is. Tudom, hogy elcsépelt, de nekem tetszik, és amúgy sem akarok versenyt nyerni vele. Már attól is boldog leszek, ha több baleset már nem történik vele, és az elkövetkezendő posztok, "csak az unalmas" fejlődésről fognak szólni!
P1130891.JPG

Szóval ez lett a végeredmény:
P1130892.JPG

Természetesen vannak gondjaim is... ...ismét (n)
Akadt pár kéretlen "növény". Szerintem tulajdon képpen sikerül lassan egy minden fajtát felvonultató algagyűjteményt összehoznom akaratomon kívül.
Íme a jelenlegi csapat:
Stroghorn és Ecset kövön tálalva, egy kis zöld pontalgával az üvegen köretnek.
P1130884.JPG

És van persze a kihagyhatatlan fonálalgából jól belenőve a Fissidens közé:
P1130908.JPG


Ezek eltüntetésében kérném szíves segítségeteket/tanácsaitokat! Persze bármilyen meglátásnak, észrevételnek örülök.
 
Sziasztok!

Tegnap (Péntek) megjött a rendelésem. A szám is tátva marad mikor kibontva láttam, hogy kaptam ajándékba egy iszonyat mennyiségű Purvalát is. Hát vannak még jó emberek és jó kereskedők. Az már biztos, hogy lett egy örökös vevőjük :)

Nade a lényeg: A maradék kövekből már egy hete áll az előzetes elrendezés:
P1130882.JPG

Persze ez még olyan volt, mintha egymásra szórt téglahalom, vagy bontási sitt lenne. Most azonban, hogy megjött a talaj, visszabontottam az alapig és elkezdtem szisztematikusan minden rését feltölteni a kövek közt vele.
P1130888.JPG

A "szorosban" látható keveredett talaj is kapott egy kis frissítést, csakúgy mint a megsüllyedt szűrő beszívó környéki rész.
Persze a nagy munkában nem fotóztam minden mozzanatot. Következő képen már csak a félig beültetett és teljesen kész hardscape-ről van.
P1130889.JPG

Aztán végül a rettenet mennyiségű Purvala is bekerült. Minden eddigi helyen ahol volt kapott erősítést, és még jutott a bal oldali oroszlánkirályos szikla köré is. Valamint amint látszik kreatívkodtam egy barlangot is. Tudom, hogy elcsépelt, de nekem tetszik, és amúgy sem akarok versenyt nyerni vele. Már attól is boldog leszek, ha több baleset már nem történik vele, és az elkövetkezendő posztok, "csak az unalmas" fejlődésről fognak szólni!
P1130891.JPG

Szóval ez lett a végeredmény:
P1130892.JPG

Természetesen vannak gondjaim is... ...ismét (n)
Akadt pár kéretlen "növény". Szerintem tulajdon képpen sikerül lassan egy minden fajtát felvonultató algagyűjteményt összehoznom akaratomon kívül.
Íme a jelenlegi csapat:
Stroghorn és Ecset kövön tálalva, egy kis zöld pontalgával az üvegen köretnek.
P1130884.JPG

És van persze a kihagyhatatlan fonálalgából jól belenőve a Fissidens közé:
P1130908.JPG


Ezek eltüntetésében kérném szíves segítségeteket/tanácsaitokat! Persze bármilyen meglátásnak, észrevételnek örülök.
Szia ,már figyeltem egy ideje a naplódat,nem semmi szenvedésen mentél keresztül első körben,de én kitartásra bíztatnálak ,mert jó lesz ez.Már most is sokat csinosodott.A kérdésedre pedig a jól bevált takarítóbrigádot ajánlanám ,ami áll egy csapat Amano garniból ,és ha fonal is van egy-két sziámi algázó is mehet bele.Persze figyelj arra is ,hogy a talaj azért még friss(azt nem láttam hirtelen milyen fajta ,de ha Amazónia akkor várj velük ,és nyomasd a sűrű vízcserét.)Ecsetet én carbózni szoktam célzott irányzattal ,telibe rá,leállitott szűrőnél,de állitólag az amano is eszi,bár nálam nagy ívben elkerülik,ezért megy a carbo rá.
 
Szia ,már figyeltem egy ideje a naplódat,nem semmi szenvedésen mentél keresztül első körben,de én kitartásra bíztatnálak ,mert jó lesz ez.Már most is sokat csinosodott.A kérdésedre pedig a jól bevált takarítóbrigádot ajánlanám ,ami áll egy csapat Amano garniból ,és ha fonal is van egy-két sziámi algázó is mehet bele.Persze figyelj arra is ,hogy a talaj azért még friss(azt nem láttam hirtelen milyen fajta ,de ha Amazónia akkor várj velük ,és nyomasd a sűrű vízcserét.)Ecsetet én carbózni szoktam célzott irányzattal ,telibe rá,leállitott szűrőnél,de állitólag az amano is eszi,bár nálam nagy ívben elkerülik,ezért megy a carbo rá.
Szia!
Köszi a választ. Mivel az akva már 26 napos (bár folyamatos gondokkal küzdött) vannak már benne lakók. Sziámik 4-en, 3 Oto, és Isten tudja mennyi Red Cherry. Az alga ennek ellenére terjed. Szerintem be kell szerezzek carbo-t. o_O Ja és amire azért büszke vagyok, hogy a sok katasztrófa ellenére elhullás=0!
 
Szia!
Köszi a választ. Mivel az akva már 26 napos (bár folyamatos gondokkal küzdött) vannak már benne lakók. Sziámik 4-en, 3 Oto, és Isten tudja mennyi Red Cherry. Az alga ennek ellenére terjed. Szerintem be kell szerezzek carbo-t. o_O Ja és amire azért büszke vagyok, hogy a sok katasztrófa ellenére elhullás=0!
Én tennék bele amanot is hagyj algázzanak.Az RC azért nem olyan hatékony algázás fronton.Egy csapat amano kipucolná az akit hamar;)
 
Szia!
Örülök egy földinek itt a fórumon! :);)
Tetszik az akid, olyan mintha Mátrában Kékes alatt sétálnánk, szuper lesz!
Rc garikat látok, de amanokat lehet szerezhetnél algára.
Törpe szívót is látok, lehet hogy kéne még bele?
Javaslom Sziámi algaevőket, nálam "ecsetre" rámennek. (Zoli bánál "nyolcvanasban" szokott lenni) Gondolom tudod miről írok.
Üdv:Zoli
 
Back
Oldal tetejére