• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes my first real world

Mikortól lehet berakni őket? :)

1 hét után be kell tenni őket.

Oto szerintem van. 60 literenként 2-3 darab
Amano garnéla is kellene ebből 5 literenként volt 1 darab a Tropica ajánlás szerint. Később csökkenthető.
Sziámi algaevő 60 literenként 1 max. Ez később ki is vehető.
 
Na sziasztok,
Pénteken hazamentem, minden rendben volt. Nagyon szép volt minden. Ma vissza BP-re. Belépek a szobába és azt hittem szívrohamot kapok. A kis palackom kiürült, a nagy meg még nincsen fent pesten és tele vagyok valamilyen algával. Nem tudom mi történt de szinte mindenhol megtalálható a képen látható alga:

DSC_0452 by kisserik93, on Flickr

DSC_0454 by kisserik93, on Flickr

DSC_0456 by kisserik93, on Flickr

azt hittem megúszom az algákat, de nem úgy tűnik. Legközelebb csak péntek fele lesz co2. Addig lehet baj? berakok egy pár amanót legelni illetve mi lenne még a teendő?
ja és milyen alga ez? :)
köszi
 
Szia! Szerintem hajalga (rhizo) nekemis ilyen volt tavaly, de azis lehet h barna alga. Csovel szivd le amennyire csak tudod co2 meg minnel hamarabb ha lehet. Tapozva volt hetvegen?
 
Igen volt tápozva. Szerintem az is baj. Feljebb húztam a lámpát is meg a tápot is csak fél adagban adom. A futártól függ a palack :)
 
Igen volt tápozva. Szerintem az is baj. Feljebb húztam a lámpát is meg a tápot is csak fél adagban adom. A futártól függ a palack :)

Szerintem tápot ne feltétlen vedd vissza. Ha a növények beindulnak rendesen, nagyobb az esélye, hogy sikeres leszel az alga ellen.
Szerintem barna alga. Ma két hetes a kis akváriumomhoz, s ugyanígy néz ki (majdnem).
Holnap kerül bele Oti, Amano s akkor majd elintézik. Neked is bele kellene tenni egy csapatot.

A barna alga pedig természetes az elején, idővel elvileg magától is elmúlik.
 
Szerintem tápot ne feltétlen vedd vissza. Ha a növények beindulnak rendesen, nagyobb az esélye, hogy sikeres leszel az alga ellen.
Szerintem barna alga. Ma két hetes a kis akváriumomhoz, s ugyanígy néz ki (majdnem).
Holnap kerül bele Oti, Amano s akkor majd elintézik. Neked is bele kellene tenni egy csapatot.

A barna alga pedig természetes az elején, idővel elvileg magától is elmúlik.
Szuper kerek egy ev utan megvilagosultam enis h milyen algam volt tavaly :D
 
na akkor pont jókor jönnek a kis suhancok :D 10 db amanó érkezik holnap :) majd még lesz benne oto is csak azt még nem tudom hol vegyem! ga-ban szeretném csak oda kimenni munka meg suli mellett mindig egy nagy szívás :D
a lényeg a lényeg, twinstar maxra lett állítva beraktam az áramlatba úgyhogy fehér felhő az van nagyon durván. Mennek bele az amano-k és próbálok minél hamarabb co2-t szerválni. Ha fent lesz a 10 kilós akkor csak az ördög tudja majd leállítani a növényeket mert olyan dózisban megy :D
 
Ha nagyon eldurvulna akkor mechanikusan is szedegetheted az algát.Ha jól tudom olvastam már másnál is ,hogy a fogkefe is jól alkalmazható erre is.Amennyit tudsz kiszedegethetsz így is.
 
Ha nagyon eldurvulna akkor mechanikusan is szedegetheted az algát.Ha jól tudom olvastam már másnál is ,hogy a fogkefe is jól alkalmazható erre is.Amennyit tudsz kiszedegethetsz így is.
Igen fogkefével nekiállok. Illetve még plusz 5db oto is jön holnap :)
Remélem bírnak majd vele :D
 
Háh nyert ügyem van :D elkészült a képem a HAC-ra. Egyedi kategóriát biztos megnyerem :D

Untitled by kisserik93, on Flickr

viccet félretéve blackout jött hétfő reggelig mert borzalmas volt. a növények is elkezdtek rothadni és szerintem az alga miatt. De nem fog ki rajtam. Bent van a 10 amano. Esznek mint a kecskék úgyhogy hétfőn kíváncsi leszek milyen lesz :) szorítsatok :)
 
Háh nyert ügyem van :D elkészült a képem a HAC-ra. Egyedi kategóriát biztos megnyerem :D

Untitled by kisserik93, on Flickr

viccet félretéve blackout jött hétfő reggelig mert borzalmas volt. a növények is elkezdtek rothadni és szerintem az alga miatt. De nem fog ki rajtam. Bent van a 10 amano. Esznek mint a kecskék úgyhogy hétfőn kíváncsi leszek milyen lesz :) szorítsatok :)


Én drukkolok. Nekem is a hét elején hasonló volt a helyzet, de 10 Amano és 5 Oti 2 nap alatt rendbe vágta az akit.
 
Na itt vagyok megint :) A blackoutnak vége :) 3 napig semmi fény nem volt az akváriumban. Hát mit ne mondjak ez az alga nem nyúlt ki tőle. Erősebb mint gondoltam. Ugye nem volt co2 palackom se, de találtam egy nagyon rendes bandát aki a fél kilót 1500-ért megtöltötte. Ezentúl csak náluk töltetek. Mindenki elküldött majdnem hogy csak melegebb éghajlatra, hogy nehogy azt gondoljam hogy ők majd neki fognak állni fél kilós palackot töltögetni. Őket felhivtam és egyből mondták hogy menjek és 2 perc alatt megtöltik. Így is lett. Odavittem 2 perc alatt tele fizettem és jöhettem haza. Ma leeresztettem a lámpát kb 17cm-re. Beindult a co2 és ment a táp. Este lesz egy bazi nagy vízcsere aminek keretében megnyírok mindent úgy, hogy egy kevés alga se maradjon rajta. Mindent megpróbálok leszedni róluk. Utána pedig alvás. Holnaptól megy a dolog ugyanúgy ahogy eddig is :)
Arra leszek kiváncsi, hogy a 10darab amano hogy bírja a co2-t. Az normális, hogy szinte alig látom őket??
 
Back
Oldal tetejére