• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

szódás-szifon CO2

Helósztok!
Én csak olvasgatok legtöbbször a fórumokon és csodálkozom hogy mennyi ügyes és leleményes ember van!

Na de ezt a szódásszifon dolgot én is elkészítettem és kipróbáltam!
Adott volt egy 1literes szódásszifon aminek a kifolyóágára menetet vágtunk és rátekertünk egy levegötömlő gyorscsatlakozót majd ezt összekötöttük egy Festo LR-D7 Mini nyomásszabályzóval és végül raktam rá egy levegőporlasztót(hangtompítót),mind ezt 6-os levegőtömlővel lett összekötve!
A lényeg hogy nekem nem jött be mert 2 patron után kinyomta a CO2-ot!Miután pedig beüzemeltem kb 20-25 perc után elfogyott a kraft!Lehet hogy a tartály térfogata volt kicsi vagy a tömítés volt gyenge de egy biztos Nekem Nem Jött Be!!!
Üdv.:Gábor
 
A tömítés valahol nem volt jó, mert én láttam olyan palackot amelyikbe v. 15 patronnyi levegőt préseltek bele és fúvócsőbe használták vadászni.(persze ez nem életbiztosítás)
Az akvaristán a srác asszem 5 v. 6 patront tekert bele gond nélkül.
 
gabens86 said:
Adott volt egy 1literes szódásszifon aminek a kifolyóágára menetet vágtunk és rátekertünk egy levegötömlő gyorscsatlakozót majd ezt összekötöttük egy Festo LR-D7 Mini nyomásszabályzóval és végül raktam rá egy levegőporlasztót(hangtompítót),mind ezt 6-os levegőtömlővel lett összekötve!...
...Miután pedig beüzemeltem kb 20-25 perc után elfogyott a kraft!


Hiányzott a rendszeredből a fojtószelep. Ha ez nincs, a gáz viszonylag nagy sebességgel távozik, még akkor is ha a kimenő nyomást a lehető legkisebbre állítod a nyomásszabályzón.
 
Sylar!

Zsivány a Liss nagypatron, már csak egy palack kell hozzá és nagyobb akváriumhoz is jó.
Caldera nekem valószínűleg azért egyenletes a co2 adagolás mert ahogy betekerem a patront egyből ereszt egy minimális mennyiséget és így 1 max 2 napot bír 6 gramm co2.
 
Ez egy kényszerű megoldás a részéről, ugyanis van egy 500gr-os Sera palackja, amit nem tud töltetni. A Sera reduktort vette le, és azt gyártotta hozzá a szifonhoz. A reduktorhoz van egy réz közdarabja, ebbe ragasztott bele egy megfelelő méretű 7-es trachea tubust... (mentős a srác) :lol: Napi egy patronnal megy.
 
Gyönyörű megoldás! :clap: Nem tudom ide való-é, de feltudok ajánlani jelképes ajándékért cserébe
a tovább fejlesztéshez "retro nagypatronra konvertálót" a palackhoz!
Van pár darab és én is valami hasonló rendszert szeretnék építeni, ha lesz rá idő.
Azt nem értem még, hogy ilyen egyszerűen egy reduktorral meg lehet oldani az egyenletes bubi számot,
nincs szükség a folyamatos utánna állításokra?

http://img521.imageshack.us/img521/9594/dscn1175f.jpg

http://img641.imageshack.us/img641/3068/dscn1176z.jpg
 
Nagyon elgondolkodtatott most ez a habszifonosdi és úgy gondoltam kipróbálom. Szerintem a napi betekergetés tudom vállalni és nem beszélve arról, hogy sokkal szívesebben tenném ezt mint a cukor és élesztő kevergetést, amellett, hogy ez tisztább is és így a 3napi porlasztó takarítást is megúszom.

Mi van akkor, ha egy plusz nagyobb térfogatú műanyag tartályt beillesztünk a rendszerbe, nem válik ezáltal egyenletesebbé a nyomás?
 
weak said:
Nagyon elgondolkodtatott most ez a habszifonosdi és úgy gondoltam kipróbálom. Szerintem a napi betekergetés tudom vállalni és nem beszélve arról, hogy sokkal szívesebben tenném ezt mint a cukor és élesztő kevergetést, amellett, hogy ez tisztább is és így a 3napi porlasztó takarítást is megúszom.

Mi van akkor, ha egy plusz nagyobb térfogatú műanyag tartályt beillesztünk a rendszerbe, nem válik ezáltal egyenletesebbé a nyomás?

Felejtős az egész... ;)
(A habszifon patronja egyébként nem jó. Max. röhögnének a halaid.)
 
atti76 said:
Felejtős az egész... ;)

Nyilván mindenki belátja, hogy hosszútávon egy profi palackos megoldás a célravezető. Ennek ellenére még mindig nem szánnék rá 20e-30e forintot (minimum ennyi). Olvastam olyanról akinek teljesen jól működött és éppen ezért bizakodó vagyok, nem is beszélve arról, hogy az élesztős megoldás során sem egyenletes a nyomás és most pláne elöntötte a fos az agyamat néhány hete már, mert valami nem jó (annak ellenére, hogy mindent ugyanúgy csinálok) mert nem jön a gáz hiába keverem be és csinálok újabbnál-újabb, jobbnál jobb szigeteléseket. Adok ennek egy esélyt. És hozzátenném 10l-es nano-ról van szó... oda nem kell olyan sok gáz azért. Ha egy 06:00-tól 19:00-át kibír 1-2 patron ha reggel betekertem akkor nekem az megéri. Minden nap betekerek egyet aztán kész... minden nap ugyanúgy fog változni minden, mert naponta cserélek töltetet. Egy próbát megér...

atti76 said:
(A habszifon patronja egyébként nem jó. Max. röhögnének a halaid.)

Nyilván CO2 patronnal fogom kipróbálni nem N2o-val ;)
 
weak said:
...és most pláne elöntötte a fos az agyamat néhány hete már, mert valami nem jó ...

Ne érts félre, nem gúnyosan írtam, csak meg akartam kímélni az agyadat a további "f@s elöntésétől". :D
Én is talán 1 hónapig próbálkoztam vele, de zsákutcának bizonyult...
Esetleg a haverom alábbi megoldása lehet ideiglenesen alkalmazható:

http://www.flickr.com/photos/48109903@N06/4405885833/

http://www.flickr.com/photos/48109903@N06/4406652352/

Így elég stabil lehet egy 10 lityisbe.
 
Nem értem az aggodalmaidat a palackos CO2vel kapcsolatban. Hosszú távon ez a legköltséghatékonyabb megoldás. Véleményem szerint a legtöbben valamilyen alternatív megoldásokkal kezdjük a szükséges CO2 bejuttatását, de a végeredményt mégis a palackos megoldás hozza meg. Kicsit húzós kidobni hirtelen 30 ezret, de megéri spórolni. Megoldás lehet, hogy addig is egy kevésbé CO2 igényes akit összedobsz és carboval próbálkozol.
Visszakanyarodva a szódás-szifon tényleg halott ötlet, véleményem szerint az élesztős még mindig jobb lehetőség. Összekotyvasztod a lötyit és elpöfög egy hétig. Olyan nincs ,hogy nem nyomja át a diffit, akkor ott vagy tömítetlenségi problémák vannak és valahol elszökik a gáz, vagy a diffi van nagyon elkoszolódva.
 
WOW :)

elég "maszek". Nem semmi. :clap:

Viszont itt akkor nem értem, hogy miért nem már palackos megoldást használ. A reduktor az egyik legdrágább összetevője a dolognak. Ha rá kellene hogy költsek 10-15-ezret erre a megoldásra, akkor inkább vennék egy normális rendszert. Engem az vonzana az egészben, hogy mindent "abból ami van otthon". :geek:
Anyámtól már meg is rendeltem a régi habpatronunkat. (szerencsére nem dob ki semmit :)) Úgyis csak akkor vagyok képes elfogadni hogy valami nem megy, ha magam jövök rá :)

N-emy:
Teljesen igazad van. Viszont most nem adnék ki 30-at. Most próbálom ki az alternatív megoldásokat úgyhogy hamarosan úgyis megveszem, de addig is kell valami. :)

Az élesztős pedig az agyamra megy már teljesen :) 3-4 naponta tisztítom a diffúzort, nem lehet elkoszolódva. Próbaképpen elkezdtem észnélkül nyomni a palackot amiből nem jött ki semmi, semerre, (nem eresztett sehol, de a diffúzorba sem ment be a levegő...) aztán egyszer csak - mintha csak valami szorulása lett volna eddig -, robbanásszerűen megindult... pöfög, majd a nyomás megint leesik és újra ugyanaz.

Elkezdtem kizárni a dolgokat... új főzetet kutyultam egy kólásüvegbe, lezártam éjszakára, hogy lássam rendben van-e... kőkemény lett... hatalmas cisszenés... tuti hogy az működött. Kipróbáltam az akviban, ugyanaz.
Utána a szelep jött. Kivettem... még mindig ugyanez a tünet. Mára kivettem a visszacsapó szelepet, még az lehet a ludas. Ha hazaérek és lesz gáz akkor az volt a baj... ha nem, akkor felgyújtom az egészet :)

Egyébként carbo-t adagolok és az algám is láthatóan csökkenni kezdett, pedig olyan 5 napja adagolom úgy hogy CO2 adagolásom vagy van, vagy nincs...

Lehet hogy karácsonyra CO2 rendszert kérek a nejemtől :p
 
weak said:
Viszont itt akkor nem értem, hogy miért nem már palackos megoldást használ.

Már ő is palackosat használ.
Spórolni akart az egészen, vett v@terán Sera reduktort és palackot, amit végül nem tudtak itt tölteni.
Úgyhogy neki +10.000-el került többe a rendszere, mintha egyből megvette volna... :mrgreen:
(nekem csak olyan 2-3 ezerrel...)
 
atti76 said:
Spórolni akart az egészen, vett v@terán Sera reduktort és palackot, amit végül nem tudtak itt tölteni.
Úgyhogy neki +10.000-el került többe a rendszere, mintha egyből megvette volna... :mrgreen:
(nekem csak olyan 2-3 ezerrel...)
Ez így ismerős... szerintem ez jó magyar szokás lehet... mindent megoldani olcsóbban "okosban" egyelőre nekem párszáz forintomban van az egész és nem is lesz sokkal több ezzel a szifonosdival. Adni akarok neki egy esélyt, hogy ebből is elegem legyen ;)
 
Anno én is gondolkoztam vmi szódás szifon jellegű megoldáson, de aztán feladtam (bár én igen gyorsan beláttam, hogy ez nem nekem való, sokan hónapokig szenvednek). Az a helyzet, hogy soha nem lehet pontosan beállítani a rendszert holmi barkács megoldásokkal. Ha pedig az ember egy profi nyomáscsökkentőt vesz hozzá, akkor meg már csak pár apróságot kell megvenni és megvan a teljes rendszer.

Én azt javaslom, hogy nem barkácsolj, hanem szép lassan vásárolgass meg mindent. Első körben pl. nyomáscsökkentőt és csövet, esetleg palackot (abból kisebb és hegesztéstechnikai is elegendő az akidhoz). És ha nem tusz többet áldozni, akkor mondjuk egy reaktort te is tudsz barkácsolni, de egy 3000,- HUF körüli difi belefér ekkor is. Aztán a mágnesszelepet meg tudod venni később is.

A nyomáscsökkentő valóban nem olcsó (20 E), de inkább gyűjts rá 3 hónapig, semmint beleölj mondjuk jópár ezret egy használhatatlan DIY megoldásba... (amúgy, ha megnézed, akkor István által küldött megoldás is nyomáscsökkentővel szabályozott - meg merem reszkírozni, hogy az elkészítésének költsége elegendő lett volna egy fapados rendszer elkészítésére).

Szóval abszolút a NOT DIY rendszert javaslom, támogatom.
 
CKPeter said:
A nyomáscsökkentő valóban nem olcsó (20 E), de inkább gyűjts rá 3 hónapig, semmint beleölj mondjuk jópár ezret egy használhatatlan DIY megoldásba... (amúgy, ha megnézed, akkor István által küldött megoldás is nyomáscsökkentővel szabályozott - meg merem reszkírozni, hogy az elkészítésének költsége elegendő lett volna egy fapados rendszer elkészítésére).

Szóval abszolút a NOT DIY rendszert javaslom, támogatom.
Elképzelhető 2-3 hónap múlva én is így kezdem a mondanivalómat ebben a topicban, sőt.. de addig is foglalkoznom kell valamivel, olyan nincs hogy nem! :angel:
Én bízom benne, hogy a jelenleginél jobb és tisztább lesz. Olyan ez, mintha az ember kertesházra gyűjt... attól addig még lakni kell valahol ;)
 
Hali!

Nos én az akvaristán olvastam egy srác leírását és lekoppintottam némi módosítással.Hát nem jött be, sűrűn kell utána állítgatni a szifon, de ez nem megoldható mert ahhoz egész nap otthon kell ülnöd.Vagy marad a nagyfater, és megbízod, hogy óránként tekerjen egyet.... :D

Na már most többen megcsinálták, csak egynek jött be. Általam érthetetlen okból, neki csak egyszer kell tekernie naponta.Na Ő a kivétel.

Én először egy meztelen tűszelepes reduktort vettem 14-ért (újonnan) azzal már mehet a dolog ha van egy kis palackod hozzá.(akár egy eldobható palack)
 
Back
Oldal tetejére